Григорій Сковорода

Укрпошта випустила марки до 300-річчя Сковороди

24.09.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Укрпошта випустила новий поштовий блок до 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди. Про це компанія повідомила на своїй сторінці у Facebook. 

Завдяки продажу марок Укрпошта планує зібрати 7,5 млн грн на відновлення Національного літературно-меморіального музею імені Григорія Сковороди, що був зруйнований через російські обстріли. 

 

Поштовий блок складається з двох марок. На одній зображений малюнок Сковороди — фонтан, що символізує концепцію філософа про «нерівну рівність». Зображення цього фонтану є також на сучасних банкнотах номіналом 500 гривень. А раніше цей малюнок був нанесений на 500-гривневі банкноти УНР, що були в обігу в 1918-1920 роках. На другій марці блоку зображений сам Григорій Сковорода у повний зріст.

 

Ескіз марки створили Сергій Харук і Олександр Харук.

Урочисте погашення марки відбулося одночасно у двох містах — у селищі Сковородинівка Харківської області, де похоронений філософ та розташований присвячений йому музейний комплекс, та у Нью-Йорку, де в церемонії погашення взяли участь перша леді України Олена Зеленська та генеральний директор «Укрпошти» Ігор Смілянський.

 

Марки продаватимуться на міжнародних майданчиках: Ebay та Amazon. В Україні їх можна придбати на сайтах Укрпошти, ROZETKA, Kasta, Prom.

 

Нагадаємо, що Укрпошта випустила марку під назвою «Вільні, Незламні, Непереможні» до Дня Незалежності та півріччя повномасштабної російсько-української війни.

 

Як відомо, раніше вже вийшло дві поштові марки: «Русский военный корабль, иди нах#й» та «Русскій воєнний корабль .. ВСЬО». Детальніше про всі ініціативи Укрпошти за посиланням.

 

Джерело: Детектор медіа