* ESC - закрити вікно пошуку
ексклюзив
УКУ й університет Мічигану створили спільну серію лекцій про культуру України
26.02.2025
Департамент слов’янських мов і літератур Мічиганського університету спільно з Українським католицьким університетом у Львові започаткували освітню ініціативу Ukrainian Literature and Culture Lecture Series — це цикл семінарів, присвячених українській літературі та культурі. Про це університети повідомили Суспільне Культура.
Цей курс започатковує співробітництво між двома університетами. Студенти отримають можливість напряму взаємодіяти з викладачами та однолітками з обох закладів. Найактивніші учасники зможуть презентувати свої дослідження на міжуніверситетських конференціях та долучитися до спільних наукових проєктів.
У програмі беруть участь Остап Сливинський та Олександр Пронкевич від УКУ, а від Мічиганського університету — Олександр Авербух.
Під час семінарів обговорюватимуть такі теми:
- питання української літератури в контексті війни;
- культурна і мовна різноманітність України;
- ґендерні студії;
- постколоніальна теорія;
- процеси деколонізації;
- міждисциплінарні підходи до аналізу текстів і культурних наративів.
Для Читомо поет і перекладач Остап Сливинський розповів, що Ukrainian Literature and Culture Lecture Series — серія семінарів, спільно ініційована Мічиганським університетом й департаментом слов’янських мов і літератур гуманітарного факультету Українського католицького університету. Наразі проєкт складається з трьох семінарів, які відбуваються щомісяця і закінчаться у квітні. Половину учасників становлять студенти УКУ, половину — студенти Мічиганського університету.
Перший семінар, який провів Остап Сливинський, відбувся 18 лютого. Він мав назву “I wish that poetry could kill”. Language and identity of Ukrainian poetry in the face of war. Семінар був присвячений тому, як розвивається українська поезія в умовах російського вторгнення, якої форми вона набуває, яку нову культурну й суспільну роль виконує та які загальні тенденції позначає в українській культурі.
Другий семінар проведе Олександр Авербух — поет і літературознавець родом з України, який нині є асоційованим професором Департаменту славістики Мічиганського університету. Його тема — багатокультурність, багатомовність української культури, множинність культур всередині сучасної України і множинність української політичої нації. «Я думаю, що це буде цікаво не лише американським слухачам, а й українським, оскільки Олександр говоритиме про речі нам, нині живущим в Україні, не дуже відомі: ромську, грецьку культури, кримськотатарську спадщину, яку ми знаємо трохи краще, але все ще поверхово. Фокус семінару — на множинній природі сучасної української культури», — розповів Остап Сливинський.
Завершить серію семінар професор Олександр Пронкевич з УКУ, який говоритиме про гендерні аспекти класичної української прози.
За словами Сливинського, головний акцент проєкту — не просто подача інформації, а дискусія та обговорення. Перший семінар показав, що учасники дуже відкриті до діалогу: американські слухачі активно ставлять запитання та діляться своїм баченням української культури; для українських учасників ці семінари — ще й своєрідна форма культурної дипломатії. «Вони сприймають це як нагоду розповісти щось молодим американцям і американкам більше про українську культуру, те, яка вона сьогодні, як рефлексує війну й можливе післявоєнне майбутнє, як вона себе виборює, якими є її повсякденна реальність і цінності», — каже викладач.
Після закінчення семінарів їх матеріали опублікують у вигляді академічної збірки.
«Надалі хочемо поглиблювати співпрацю, оскільки сприймаємо цей проєкт як пілотний. Мічиганський університет, на відміну від деяких інших американських ВНЗ, дуже відкритий до української мови та культури. Тут слов’янські студії давно вийшли за рамки російськоцентричної чи пострадянської оптики. Цю відкритість потрібно підтримувати й розвивати», — наголошує Остап Сливинський.
Нагадаємо, у 2024 році у Гарвардському університеті створили базу даних з джерелами з історії України.
Читайте також: Історія України: про нескорених, різних і вільних
Чільне зображення: колаж Читомо (world-study.ua/supporting.ucu.edu.ua)
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості