класики

В Аргентині розгорається скандал через спадок Борхеса

06.04.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Права на твори видатного аргентинського письменника Хорхе Луїса Борхеса, а також інший його спадок, опинились без власника. Адже Марія Кодама, дружина класика, яка пішла з життя 26 березня цього року, не залишила заповіту.

 

Цей факт сколихнув літературні кола Аргентини, оскільки за життя Марія Кодама була палкою захисницею спадку Борхеса і навіть заснувала на честь письменника міжнародний фонд.

 

Подружжя не мало дітей, тому Марія Кодама була єдиною спадкоємицею Борхеса. Вдова не спілкувалась зі своєю родиною. Тому раптова поява відразу п’ятьох її племінників, які звернулись до суду, щоб заявити про право на володіння майном Кодами, зокрема і на твори Борхеса, викликала резонанс в Аргентині.

 

Адвокат, який багато років супроводжував справи Марії Кодами, зауважив, що попри боротьбу з раком грудей, його клієнтка не любила говорити на тему заповіту, але, зважаючи на її серйозний підхід до спадку Борхеса, відсутність заповіту виглядає дуже дивно.

 

Відповідно до законодавства Аргентини, якщо немає заповіту та спадкоємців, майно особи переходить державі.

 

У медіа та в соціальних мережах висуваються припущення, що заповіт Кодами може знайтись після проведення інвентаризації всього її майна, але адвокат вдови Борхеса вважає це малоймовірним.

 

Нагадуємо, Маркес став найбільш перекладеним іспаномовним письменником

 

Читайте також: Самвидав в Україні: 20 запитань, що пояснюють процес, контекст і безстрашність

 

Джерело: Associated Press