бібліотека

В архівах львівської бібліотеки знайшли старовинний рукопис ХVII століття

18.03.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Професор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Микола Кугутяк разом з колегами віднайшли рукописну копію Києво-Печерського патерика, датовану 1619 роком. Про це йдеться на сайті навчального закладу.

 

Рукопис знайшли в архівах Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка. Документ ХІІІ століття переписав ієремонах Скиту Манявського Ігнатій. Вчені тільки починають досліджувати артефакт, але вже говорять про те, що він свідчить про єдине культурне поле від Києва до Карпат.

Як відомо, Києво-Печерський патерик (від грецьк. πάτηρ – батько, отець) – найважливіша пам’ятка української агіографії, що займає центральне місце в історії як християнської культури України в цілому, так і житійної прози зокрема.

 

Ректор Прикарпатського національного університету Ігор Цепенда назвав цю знахідку «справжньою сенсацією» і пообіцяв найближчим часом представити її в університеті.

 

«Вважаю, той факт, що цю пам’ятку було врешті виявлено після майже 10 років пошуку, не випадковістю, а закономірним успіхом дослідників, які понад 16 років займаються глибинним дослідженням культурно-просвітницької діяльності сакральних осередків України доби пізнього середньовіччя і нового часу», – зазначив Цепенда.

 

Він переконаний, що вивчення знахідки спонукатиме до проведення нових наукових досліджень, які допоможуть у вивченні духовних святинь України.

 

«Дослідження пам’ятки займе може рік, а може й більше. Треба зробити порівняльний аналіз патериків, адже є їх багато видань», – пояснив професор Микола Кугутяк.

 

Як повідомлялося, Британська бібліотека виклала електронну копію єдиного вцілілого до нашого часу рукопису Вільяма Шекспіра — уривок із п’єси «Сер Томас Мор».

 

Раніше у коледжі імені Віктора Гюго у французькому місті Безансон випадково знайшли авторський рукопис вірша письменника.

 

Чільна: lviv1256.com