Австрія

В Австрії заснували перше українське видавництво

16.02.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

В Австрії заснували перше українське видавництво FREE PEOPLE Verlag («Видавництво вільних людей»). Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила його співзасновниця Олександра Саєнко.

«Колись давно, понад 10 років тому, я подумала, що добре було б мати власне видавництво, щоб видавати те, чого мені тоді дуже не вистачало на книжковому ринку — особливих, гарних і змістовних, путівників і методичних матеріалів для викладачів іноземної мови. Тоді я відмахнулась від цієї думки як від наївної мрії, тому що ідея видавалась занадто амбітною для викладачки університету. Потрібно було змінити кілька професій і місць роботи, повернутись, нарешті, до викладання німецької мови, щоб давня мрія стала дійсністю», — зазначила вона.

 

 

FREE PEOPLE Verlag — видавництво книжкових, мистецьких і музичних видань. Книжки видаватимуть як українською, так і німецькою мовами.

 

Засновниці видавництва: Олександра Саєнко, засновниця фестивалю української культури UStream/Ukrainische Kulturtage, й Ірина Хамайко, засновниця освітнього центру Free People Educational Hub.

 

В ексклюзивному коментарі Читомо Саєнко розповіла, що давно думала про створення власного видавництва для видання матеріалів, яких їй бракувало на полицях книгарень, а з ескалацією російсько-української війни ці потреби загострились. «Одночасно виникла можливість ефективного партнерства з Іриною Хамайко, засновницею освітнього центру FREE PEOPLE Educational Hub, ідеологію і айдентику якого ми розробляли разом. Ті самі ідеологія, цінності й айдентика збережені у видавничому проєкті», — додала вона.

 

За словами Олександри Саєнко, видавництво створили не для отримання прибутків, а для сприяння інтеграції українців в австрійське суспільство і репрезентації української культури та як логічне продовження діяльності з брендингу України.

 

«Для сприяння інтеграції ми плануємо видавати якісні навчальні матеріали для українців, які вивчають німецьку мову, методичні матеріали для викладачів, двомовні книжки для дітей-білінгвів, які зростають в умовах мультикультурного середовища, іншу нехудожню літературу для дітей і дорослих, зокрема, присвячену країнознавству Австрії. Крім того, в планах мистецькі і музичні видання», — каже видавчиня.

 

Першою книжкою FREE PEOPLE Verlag стане німецький переклад лібрето опери «Вишиваний. Король України» Сергія Жадана в перекладі Клаудії Дате. Видавництво заснували у день народження австрійського ерцгерцога з династії Габсбурґів Василя Вишиваного, полковника Легіону Українських січових стрільців.

 

Як повідомлялося, Максим та Тетяна Кідруки нещодавно відкрили видавництво «Бородатий Тамарин». Також розпочне роботу нове видавництво «Прометей».