книжка-картинка

В Японії з’явилася дитяча книжка-картинка про втрачене мистецтво тату

22.09.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

47-річний японсько-американський письменник окінавського походження, що живе на Гаваях, Лі Тоноучі опублікував дитячу книжку-картинку під назвою «Окінавська принцеса: легенда татуювань хажічі» (Okinawan Princess: Da Legend of Hajichi Tattoos). Про це пише The Asahi Shimbun.

 

«Хаджічі» — татуювання, яке робили на руках і пальцях жінки у префектурі Окінава і навколо неї більше століття тому. У 1899 році ця практика була заборонена урядом ери Мейджі. Зараз же японці намагаються відродити багатовікову техніку на підставі звичаїв, характерних для Окінави та островів Амамі в префектурі Каґошіма.

 

 

Лі Тоноучі опублікував «Окінавську принцесу…», щоб поділитися історією хаджічі з молодшими читачами. У книжці йдеться про дівчину, яка мріє бути схожою на західних жінок, але бабуся намагається навчити її історії хаджічі.

 

 

За словами Сакіхара Масаші, викладача Національного технологічного інституту в Окінавському коледжі, який переклав книжку, основним її меседжем є те, що стандарти краси можуть бути різними, й залежати від регіонів і культур.

 

 

Книжку проілюструвала Лаура Кіна з Чикаґо — візуальна художниця та науковиця, яка спеціалізується на живописі, малюванні та сучасному мистецтві. Її роботи стосуються азіатсько-американських і змішаних расових ідентичностей, історій із акцентом на Окінавській та Гавайській діаспорі та тем відстані й приналежності.

Нагадаємо, що минулого року у Токіо з’явилася перша книгарня з платним входом.