медіа під час війни

В Івано-Франківську запускають медіа про локальне мистецтво post impreza

09.06.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

На Івано-Франківщині створять онлайн-медіа post impreza, яке розповідатиме про місцеве мистецтво та його історію. Про це Читомо повідомила команда проєкту. 

Редакція post impreza розповідатиме про мистецьку сцену Франківщини — від бієнале Impreza, що відбулась у місті 1989 року, і до сьогодні. Назва медіа походить від назви цієї події. 

 

Також команда має на меті розвивати культурну журналістику в регіоні.

 

На думку ініціаторок створення медіа — кураторки галереї «Асортиментна кімната» Анни Потьомкіної та засновниці агенції proto produkciia Альони Каравай — Франківську давно не вистачало якісного медіа-майданчика, щоб аналізувати українське мистецтво, знайомити читачів з провідними митцями регіону та новими іменами. 

 

Редакторками post impreza стали Юлія Кушнір та Ольга Перехрест. У ролі операційного керівника до них приєднався антрополог і культурний менеджер Євген Бойко.

 

Команда планує випускати аналітичні матеріали та інтерв’ю на гострі теми — про те, що хвилює мистецьку та культурну спільноту. Обирати меседжі та спікерів для публікацій допомагатиме кураторська група, до якої увійшли художники Анатолій Звіжинський та Євген Самборський, режисерка Надія Парфан, письменник Остап Українець та перформерка Вікторія Миронюк.

 

«Нас цікавить тяглість процесів місцевої мистецької історії. Ми розуміємо значний вплив бієнале Impreza на культурне середовище міста та регіону, але не плануємо обмежуватись лише ним. post impreza — це можливість оцінити те, що відбулось з мистецтвом Франківщини після бієнале — на фоні революцій та хвиль міграцій, а також описувати те, що ми спостерігаємо зараз, у воєнний час», — розповідає Анна Потьомкіна. 

 

Медійну платформу обіцяють запустити впродовж наступних двох тижнів. Окрім підготовки матеріалів на культурну тематику, редакція збере онлайн-бібліотеку з виданих раніше книжок, каталогів та альманахів про франківське мистецтво.

 

Команда відкрита до партнерств, пропозицій та інформаційних колаборацій. Анонси культурних подій у Франківську можна надсилати на адресу: editor@postimpreza.org. 

 

Запуск post impreza став можливим завдяки підтримці Європейського культурного фонду та Європейської Комісії в рамках проєкту «Сила тут», що реалізується «Іншою Освітою».

 

Нагадаємо, що Читомо спільно з Посольством Швеції в Україні запустили спецпроєкт «Шведський акцент».

 

Як відомо, The Ukrainians продовжили випуск паперового журналу Reporters та вперше відкрили вільний продаж видання.