Календар подій

4.05

Одеса

15:00 вул. Троїцька 49/51

В Одесі презентують збірку «Сміх згаслої ватри» Ії Ківи

4 травня в Одеській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. М.Грушевського відбудеться презентація поетичної збірки «Сміх згаслої ватри» Ії Ківи («Дух і літера», 2024).

Участь у презентації візьмуть поети Ія Ківа й Андрій Хаєцький.

 

«Чи можна закінчити війну, раз почавши? Чи можна загасити її вогнище назавжди, щоб більше не чути її оглушливого сміху? Хто перемагає у війні: спрага свободи чи спрага сили? Чи можна перемогти не ворога, а саму війну? Як вогонь, який ми запалюємо, щоб жити, перетворюється на знаряддя смерті? Війна зупиняє майбутнє чи наближає його? Ці запитання – із відповідями, і ці запитання – без відповідей. Адже люди всю свою історію тільки те й роблять, що воюють. Натомість поезія тільки те й робить, що тримає периметр світла, хай би яким темним був час. Вірші Ії Ківи, які увійшли до збірки “Сміх згаслої ватри”, саме про такий час – час війни, час щемкої любові до “своїх” і відчуття причетності до того, що значно більше за війну, за життя, за смерть. Цей час потребує ословлення, а довга й чиста пам’ять – сірників», — ідеться в анотації до збірки.

 

Книжка вийшла друком на початку 2024 року у видавництві «Дух і літера».

 

Ія Ківа – поетка, перекладачка, членкиня Українського ПЕН. Авторка поетичних збірок «Подальше от рая» (2018), «Перша сторінка зими» (2019), «Сміх згаслої ватри» (2023), а також книжки інтерв’ю з білоруськими авторами «Ми прокинемось іншими: розмови з сучасними білоруськими письменниками про минуле, теперішнє і майбутнє Білорусі» (2021). Вірші перекладалися більш як 30 мовами. Народилася і прожила 30 років життя в Донецьку, наразі мешкає у Львові.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект