бойкот рф

В Україні хочуть заборонити імпорт і продаж російських книжок

13.06.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, що передбачає заборону імпорту книжок з росії й білорусі, а також припинення продажу вже ввезеної російської літератури. Його опублікували на сторінці Верховної Ради України. 

 

Законопроєкт № 7459 також пропонує майже повну заборону друку і ввезення творів громадян рф. Як зазначив народний депутат Володимир В’ятрович, ідеться саме сучасних мешканців росії, а не про «мертвих росіян» на кшталт Алєксандра Пушкіна та Фьодора Достоєвського.

 

Крім того, згідно з законопроєктом книжки в Україні видаватимуть українською мовою, мовами ЄС та корінних народів України.  

 

«Ця норма заблокує плани «русского міра» захопити наш книжковий ринок зсередини», — зауважив В’ятрович та додав, що закон важливий не лише для виживання книжкової галузі, але й для національної безпеки держави.

 

 

«Світова література включно з популярними книжковими новинками промовлятиме до наших читачів українською мовою або мовами оригіналу», — підсумував він.

 

Нагадаємо, з 16 липня 2021 року набула чинності стаття 26 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», згідно з якою видавці зобов’язані видавати державною мовою не менше 50 відсотків усіх книжкових видань упродовж року. 

 

Читайте також: Що змінилося в законах щодо книжкової галузі у 2021: розбираємося