* ESC - закрити вікно пошуку
киримлилар
В Україні хочуть запровадити День кримськотатарської мови та літератури
04.02.2022В Україні хочуть запровадити День кримськотатарської мови та літератури. Таку ініціативу запропонувало Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.
У Мінреінтеграції також зауважили, що проєкт стратегії розвитку кримськотатарської мови на 2022-2032 роки, який готує міністерство, передбачає понад 40 заходів, одним із яких є поява розкладки клавіатур мовою киримлилар на основі латинської графіки.
Міністерство веде перемовини з українським офісом Apple з метою додати кримськотатарську на основі латинської графіки до списку клавіатур IOS за замовчуванням.
«З метою розвитку та популяризації кримськотатарської мови, в тому числі використовуючи сучасні цифрові платформи, Мінреінтеграції у 2022 році розпочало комунікації з українським офісом транснаціональної корпорації Apple щодо додавання кримськотатарської клавіатури (на основі латинської графіки) до списку клавіатур IOS за замовчуванням», — повідомили в міністерстві та зазначили, що також розпочали комунікацію з українським офісом багатонаціональної корпорації Microsoft Corporation щодо актуалізації кримськотатарської клавіатури від корпорації Microsoft відповідно до алфавіту кримськотатарської мови на основі латинської графіки.
Серед інших заходів у проєкті стратегії розвитку кримськотатарської мови:
- створення Національної комісії з питань кримськотатарської мови;
- удосконалення словникової бази, у тому числі шляхом створення актуального тлумачного, орфографічного, фразеологічного та інших словників;
- розширення присутності кримськотатарської мови на міжнародних технологічних, освітніх і комунікаційних платформах;
- забезпечення підтримки ЗМІ, які здійснюють мовлення кримськотатарською мовою;
- підтримка виробництва та поширення контенту кримськотатарською мовою;
- забезпечення підтримки наукових, освітніх, мистецьких та інших проєктів, спрямованих на популяризацію кримськотатарської мови серед різних вікових груп тощо.
Нагадаємо, кримськотатарська мова офіційно перейшла на латинський алфавіт. Затверджена абетка складається з 31 літери. Вона базується на рішеннях Курултаю кримськотатарського народу 1991-1993 років.
Крім того, нещодавно у Національному художньому музеї України з’явився авдіогід мовою киримлилар.
Джерело: Укрінформ
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості