історичні архіви

В Україні оцифрують понад 13 млн аркушів духовних книг

29.05.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

В Україні планують оцифрувати понад 13 млн аркушів документів генеалогічного характеру, що стосуються різних релігійних пам’яток. Про це повідомляє Державна архівна служба України на сайті Офісу президента.

 

У межах проєкту впродовж кількох років планують оцифрувати 13,6 мільйона аркушів документів, за 2022 — 1,4 млн.

 

«Завершили за участі FamilySearch International та ТОВ «ОСГ Рекордз Менеджмент» монтування обладнання в Центральному державному історичному архіві України для проведення масштабного оцифрування документів генеалогічного характеру», — зазначають на сайті.

 

В архівній службі опрацьовуватимуть православні церковні документи, римо-католицькі документи, метрики єврейських громад за ХVІІІ – початок XX століття, метричні книги єврейських громад тощо. Серед фондів — 127 «Київська духовна консисторія», 224 «Колекція метричних книг», 990 «Переяславсько-Бориспільська духовна консисторія», Радомишльського, Сквирського, Таращанського, Звенигородсько-Уманського, Житомирського, Рівненського та Новоград-Волинського, Липовецько-Бердичевського, Київського римо-католицьких деканатів (фонди 1040–1046, 1268) та інші.

 

Нагадаємо, Державна архівна служба України започаткувала онлайн-проєкт «Єдине вікно доступу до цифрових ресурсів українських архівів», зокрема з доступними творами літературно-мистецького профілю.

 

Читомо оцифрував знакові періодичні видання, що пов’язані з літературою і мистецтвом XX століття, які виходили на території України або в діаспорі за участі вихідців з України, у межах проєкту «Екземпляри ХХ»

 

Чільне фото: Державна архівна служба України