* ESC - закрити вікно пошуку
українська мова
В Україні провели забіг на підтримку української мови й українців в окупації
19.08.2024Всеукраїнський рух «Єдині» провів акцію «Біжу за мову» до Дня Незалежності України на підтримку української мови й українців на тимчасово окупованих територіях, які не можуть вільно розмовляти українською мовою. Про це повідомляється на сайті Міністерства культури та інформаційної політики України.
500 учасників подолали дистанції «за мову» і висловили свою підтримку українцям у тимчасовій окупації.
Одночасно з Києвом бігли «за мову» у Львові, Івано-Франківську, Відні й Нью-Йорку. Акція триватиме до 24 серпня включно, кожен охочий зможе подолати довільну дистанцію у будь-якій точці світу.
«Розмовляйте українською, поширюйте нашу культуру, адже що більше ми поширюємо українського простору, то менше буде “руского міра” навколо нас. “Біжу за мову” — це акція, яка об’єднує українців, де б ви не були», — зазначила керівниця руху «Єдині» Наталка Федечко.
Амбасадорами забігу стали ведуча 1+1 Марафон та ТСН Марічка Падалко й український гімнаст, олімпійський чемпіон зі спортивної гімнастики Олег Верняєв.
«Моє рідне місто, Донецьк, наразі перебуває в окупації. Я хочу підтримати кожного українця, хто не може говорити рідною мовою через небезпеку життю. А також тих, хто досі боїться осуду через помилки», — наголосив Олег Верняєв.
Загалом учасники забігу у Києві подолали дистанції у 1, 5 і 10 кілометрів. Також були дистанції для дітей на відстань 100 і 500 метрів.
Кошти, отримані при реєстрації учасників, спрямують на розвиток розмовних клубів на прифронтових і деокупованих територіях.
Рух «Єдині» — проєкт освітньої й психологічної підтримки у переході на українську мову. Це навчальний курс, що триває 28 днів і містить онлайн-завдання, розмовні клуби, корисні вебінари. Рух створений за участі Ініціативи «Навчай українською» й за підтримки ГО «Українська гуманітарна платформа».
Як повідомлялося, у 2024 році 78% українців називають державну мову рідною, а 66 % відсотків українців хочуть усунути російську мову з офіційного спілкування
Читайте також: «Воля», «незалежність», «дякую»: 7 історій іноземців, які вчать українську
Світлини: МКІП
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості