Український інститут розвитку освіти

В Україні розпочав роботу Інститут розвитку освіти

29.11.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

В Україні почав працювати Інститут розвитку освіти, який візьме на себе за розробку нових стандартів освіти, створення освітніх програм, а також експертизу нових підручників. Про це повідомила під час прес-конференції у Києві міністерка освіти і науки Ганна Новосад.

Очільником нової інституції став Вадим Карандій. Окрім розробки нових стандартів освіти, освітніх програм, а також експертизи підручників, Український інститут освіти впроваджуватиме програми підвищення кваліфікації для педагогів, створюватиме освітні сайти та підтримуватиме програму «Нова українська школа», якою зараз опікується Інститут модернізації змісту освіти (його функції поступово перебере на себе Інститут розвитку освіти).

 

Вадим Карандій повідомив, що експертизою підручників установа повноцінно займатиметься з 2021 року, а почати треба з того, щоб автори посібників отримували більший гонорар: «Враження таке, що авторська винагорода є елементом, на якому починають економити. За поліграфію потрібно заплатити, за загальні видавничі витрати. Це потрібно брати в розрахунок, але йдеться про гривню чи трохи більше з одного підручника, яку отримують видавці. Я знаю, що є автори, які отримують винагороду за річне видання підручника в межах заробітної плати».

 

Також він зазначив, що зараз інститут вже почав роботу та сформував частину робочого колективу: «Відкриті вакансії, є відповідні оголошення, на які добираються фахівці. Колектив інституту наразі складається з 35 осіб». Карандій додав, що кількість співробітників інституту не перевищуватиме 100-120 осіб.

 

Нагадаємо, що Кабінет міністрів затвердив розпорядження про створення Українського інституту розвитку освіти ще у липні цього року.

 

Раніше повідомлялося, що Інститут модернізації змісту освіти (ІМЗО), відповідальний за експертизу підручників та їх закупівлю, буде реорганізований через порушення термінів друку підручників.

 

Також минулого року МОН розпочало розробку електронних підручників.

 

що більше читаєш – то ширші можливості