аудіовізуальне мистецтво

В Україні створили документальний серіал про українських митців

07.11.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Створили документальний серіал «Мистецтво в країні війни», присвячений українським митцям, які живуть і творять в Україні під час війни. Про це Читомо повідомили автори проєкту. 

Цикл документальних фільмів складатиметься з 25 епізодів. Кожен з них буде розповідати про одного з українських митців – художників, скульпторів, композиторів, письменників тощо, які не виїхали за кордон та продовжують свій творчий шлях в Україні. Багато хто з них отримав статус внутрішньо переміщеної особи, волонтера, захисника країни, постраждалого від обстрілів. 

 

Головне завдання проєкту – дослідити, як змінюється місце та значення митця та його творчості в країні, яка воює.

 

Серед героїв циклу – живописці Катерина Косьяненко та Матвій Вайсберг, графіки Олеся Джураєва та В’ячеслав Снісаренко, композитор Олексій Шмурак, поетеса Світлана Поваляєва та інші. Повний список DocNoteFilms обіцяє оголосити невдовзі на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

 

Серіал створили DocNoteFilms у співпраці з BABYLON’13. Консультанткою проєкту стала мистецтвознавиця Катерина Липа.

 

Перші серії «Мистецтва в країні війни» з’являться у листопаді у відкритому доступі на Facebook-сторінці DocNoteFilms та на Youtube-каналі BABYLON’13. 

 


«Наш проєкт має на меті не тільки розповісти про 25 українських митців – ми хочемо продемонструвати силу та багатогранність українського мистецтва, його здатність не тільки рефлектувати, а й мотивувати та надихати у найважчі для України часи», – розповідає режисер і співзасновник DocNoteFilms Костянтин Кляцкін. 

 

Фільмування проєкту відбувалися в Києві, Ужгороді, Чернівцях, Львові, Полтаві та інших містах. 

 

«Сучасне мистецтво у принципі позбавлене дидактики чи, тим паче пропагандистських наративів, тож ніхто не чекає на «картини на воєнну тему» з їх натужним пафосом за лекалами ХІХ – ХХ ст. Значущість сучасного мистецтва за сьогоднішніх скрутних обставин в іншому: кожен твір – це індивідуальне переживання моменту, яке резонує зі світовідчуттям найширших верств імовірних глядачів – сьогоднішніх і майбутніх, військових і цивільних», – коментує Катерина Липа.

 

Для DocNoteFilms «Мистецтво в країні війни» став першим проєктом із початку повномасштабного російського вторгнення. У попередньому доробку команди – повнометражні документальні фільми «Крим, як це було» про військових, які не зрадили присязі, «Крихка свобода» про полонених Луганської ОДА, «Поліські Тенета» про долю міста Поліське у Чорнобильській зоні, документальний серіал про ветеранів АТО «Крутий Заміс» та інші роботи. Співзасновники проєкту Костянтин Кляцкін та Павло Липа також є членами об’єднання документалістів BABYLON’13.

 

Нагадаємо, що у жовтні 2021 року у вільному доступі з’явився музичний альбом «Фокстроти», де можна почути голоси українських поетів. 

 

Як відомо, у мережу виклали документальні стрічки про дисидентів Івана Дзюбу, Надію Світличну та Михайлину Коцюбинську.