Виставка

В Україні створили робота-бібліотекаря, який допомагає обрати книжку

07.03.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Компанія «Нова пошта» випустила унікального робота-бібліотекаря, який допомагає відвідувачам експозиції «Леся Українка: 150 імен» підібрати книжку. Про це йдеться на сайті компанії.

 

Робот-бібліотекар отримав назву НП Лукаш і вміє розрізняти прозу, поезію, ілюстровані та дитячі видання. Всі книжки робот-бібліотекар возить на собі по читальній залі Леся Лаунж, що розмістилась на першому поверсі «Українського дому» в рамках мистецького проєкту «Леся Українка: 150 імен».

 

Щоб спілкуватись з роботом, глядачі можуть відсканувати QR-код, зайти на сайт чи завантажити додаток та відповісти на прості 4 запитання. Робот НП Лукаш аналізує відповіді і підбирає кожній людині відповідну книжку. З візочку відвідувачі експозиції можуть взяти книжку та почитати її у лаундж-зоні. Після прочитання видання можна залишити на столі, а НП Лукаш його пізніше забере.

«НП Лукаш зроблений на основі роботів, якими оснащені наші логістичні термінали для автоматизації й пришвидшення складської роботи. Такі роботи перевозять на собі до 300 кг посилок, а тягнути за собою можуть і до 1000 кг. Спеціально до виставки на честь Лесі Українки робота допрацювали наші інженери та комунікаційна команда спільно з агенцією Postmen, завдяки чому тепер робот може спілкуватись через смартфони і планшети з відвідувачами та підбирати для них книжки», — прокоментувала інновацію Олена Плахова, директорка з управління репутацією Нової пошти.

 

Зауважимо, експозицію мистецького проєкту «Леся Українка: 150 імен» можна відвідати з 26 лютого до 8 березня — безкоштовний вхід відкрито за онлайн-реєстрацією на сайті: 150imenlesi.org/registration.

 

Як повідомлялося, штучний інтелект написав драму під назвою «Коли робот пише п’єсу», яка порушує теми кохання й самотності, але переважно – сексу.

 

Читатйте також: Дискусія, опера, виставка видань: стартує проєкт «Леся Українка: 150 імен»

 

Фото: facebook.com/nova.poshta.official