освіта

В Україні також пропонують скасувати ЗНО та інші іспити

08.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

В Україні пропонують скасувати складання державної підсумкової атестації (ДПА), зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО),  єдиного вступного іспиту (ЄВІ) та єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ). Про це повідомив міністр освіти та науки Сергій Шкарлет у своєму телеграм-каналі. 

Це рішення було прийняте об’єднаними зусиллями з Комітетом з питань освіти, науки та інновацій Верховної Ради України, освітянською та батьківською спільнотами. 

 

«Таке рішення є непростим,  але необхідним! Адже наше головне завдання знизити рівень будь-яких стресів для дітей. Вони проживають непростий період сьогодні, і ми маємо докласти всіх зусиль, щоб цей період хоча б якось пом’якшити», підкреслив міністр.

 

Сергій Шкарлет, також зазначив, що відміна ЗНО сьогодні необхідна для збереження студентського контингенту, національного інтелектуального потенціалу, стимулювання до навчання в Україні, навіть у такий скрутний для нашої країни та суспільства час.

 

Нагадаємо, що раніше в Україні скасували пробне зовнішнє незалежне оцінювання з усіх предметів. Також було повідомлено, що учні 4-их та 9-их класів звільняються від підсумкової атестації.