Георгій Нарбут

В Україні вперше виходить видання, у якого 500 унікальних обкладинок

16.10.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Команда дизайнерів Numo Team разом з видавництвом «Родовід» створили колекційне видання «Нарбут», кожен примірник якого має унікальну обкладинку. Про це розповів дизайнер Саша Биченко на своїй сторінці у Facebook.

 

Для того, щоби кожна з 500 книжок накладу отримала свою обкладинку, команда проєкту створила спеціальний алгоритм, який згенерував випадкові композиції робіт Георгія Нарбута, обираючи з візуального матеріалу, що поміщений всередині видання.

«Оригінальний посмертний «нарбутівської збірник» не зберігся повністю – тільки двома неповними фрагментами. Тираж був знищений просто в друкарні – майже всі автори в цей момент виявилися репресованими або убитими радянською владою. Топити за українську культуру в 33 році вже було злочином. Обкладинка збірки теж не збереглася, і якою вона була – можна було тільки здогадуватися. Це стало відправною точкою нашого дизайну», – говорить Биченко.

Також він зазначає, що другою причиною стало бажання краще познайомити українців з творчістю Нарбута.

 

«Попри те, що він один з найвідоміших українських дизайнерів початку 20 століття, остання книжка про Нарбута (не рахуючи «Абетки») була видана в середині вісімдесятих. Звичайно, в радянській книзі не говорилося ні про українську геральдику, ні про те, що ми сьогодні можемо назвати першим брендингом молодої незалежної української держави. Навіть у 2020-му у Google два-три десятки тих самих знакових (а насправді просто розтиражованих) нарбутівської робіт. Помістивши на обкладинку випадкові комбінації відомих і рідкісних робіт, ми трохи руйнуємо цю стіну вже при одному погляді на вітрину книгарні», – говорить дизайнер.

 

Як відомо, у травні цього року виповнилося 100 років з дня смерті Георгія Нарбута, і на відзначення цієї дати видавництво «Родовід» ініціювало міжнародний проєкт «Нарбут ХХІ», який покликаний реактуалізувати мистецьку спадщину видатного українського художника-модерніста.