Librarius

В Україні з’явилася цифрова бібліотека Librarius

12.04.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

В Україні розпочала роботу електронна бібліотека «Librarius – тисячі книжок завжди з тобою». Застосунок вже доступний на iOS та Android. Про це повідомив розробник проєкту Антон Мартинов у фейсбуці.

 

Як підкреслює Мартинов, Librarius – це перша в Україні система з захищеним форматом файлу електронної книжки та аудіокнижки, коли людина може читати і слухати як онлайн, так і без підключення до інтернету. Водночас, на відміну від інших інтернет-сайтів, файл видавця не доступний для нелегальної передачі на торенти та телеграм-канали.

 

«Це інструмент для переходу в нову цифрову епоху для індустрії книговидання, епоху сервісу і шерінгової економіки. Нова модель дистрибуції для українських видавців і запуск циркуляції крові організмом системи книгорозповсюдження. І, ні, це не заміна паперових книг. Це додаткові можливості для читачів з метою популяризації читання, як необхідної навички людини ХХІ століття», – зазначив розробник бібліотеки.10 % тексту будь-якої електронної книжки у застосунку доступні для безкоштовного перегляду. Також більшість видань мають рейтинг книжкового інтернет-порталу Goodreads, який налічує багатомільйонну аудиторію користувачів. За допомогою фільтрів можна обрати доступні книжки для покупки, оренди або для безкоштовного читання.

Розробка проєкту зайняла близько 6 місяців. Зараз вже доступна MVP версія і більше 3000 електронних книжок від українських видавців, у тому числі і велика пропозиція безкоштовних видань, переважно класики.

«Librarius – книготорговець з латини, тому я вимовляю слово, як «Лібраріус», хоча англомовні люди кажуть «Лайбреріус», що також правильно», – зауважив Мартинов.

 

В найближчих планах цифрової бібліотеки:

 

  • запуск підписної моделі (наразі вже доступна купівля та оренда книжок);
  • тестування і фіналізація функціоналу аудіовидань;
  • обов’язковий розвиток українського контенту: від самвидаву до допомоги з оцифрування видавничих портфелів видавництв та бібліотек;
  • розширений сервіс корпоративних бібліотек для B2B клієнтів;
  • розробка продукту для інтеграції з бібліотеками;
  • підключення великого асортименту англомовних книжок, а також книжок іншими мовами для виходу на міжнародний ринок.

 

Завантажити Librarius:

 

 

Нагадаємо, раніше президентка Української бібліотечної асоціації Оксана Бруй розповіла, як в Україні можна впровадити систему централізованої каталогізації бібліотек.

 

Читайте також: Національна електронна бібліотека: як це працює і навіщо Україні