закон про мову

В Україні зафіксували понад 1100 звернень щодо порушення мовного законодавства

08.05.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь повідомив, що з 16 січня 2021 року зафіксували 1129 звернень щодо порушення мовного законодавства. Про це Кремінь розповів в ефірі Громадського радіо.

 

За його словами, найбільше порушень мовного законодавства зафіксували у Києві та Київській області. Найменша кількість скарг – із Півдня і Сходу.

 

«На сьогодні у нас 100% виконання тих зауважень і рекомендацій, які ми надсилали порушникам, яких було зафіксовано громадянами України. У різних сферах.

 

16 липня 2021 року набуває сили нова стаття закону, яка вимагає обов’язкового проведення іспитів на рівень володіння державною мовою.

 

Є статті, які набувають чинності з 2022 року. З 16 липня 2022 року я маю право накладати штрафи на злісних порушників. Якщо протягом календарного року нами зафіксовано два злісних порушення, по яким проведено заходи держконтролю, і громадянин принципово відмовляється виконувати мовне законодавство, то я маю право накладати штраф, який може бути оскаржений у судовому порядку», – зазначив мовний омбудсмен.

 

Нагадаємо, відповідно до статті 30 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», всі надавачі послуг, незалежно від форми власності, з 16 січня 2021 року зобов’язані обслуговувати споживачів і надавати інформацію про товари і послуги державною мовою.

 

Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної» Верховна Рада ухвалила 25 квітня 2019 року.