* ESC - закрити вікно пошуку
видавництво Біла Сова
В Україні заснували нове видавництво «Біла Сова»
06.10.2021У київському видавництві «Біла Сова» («Белая Сова») виходитимуть книжки для дорослих і дітей з використанням інтерактивних доповнень. Про це Читомо повідомили засновники видавництва.
Тематичний фокус видавництва «Біла Сова» («Белая Сова») – казки, як дитячі, так і класичні. Наразі книжки створюють для дитячої авдиторії, надалі планують також працювати з матеріалами для підлітків.
Видавці використовують анімацію та доповнену реальність у кожній книжці. У «Білій Сові» переконані, що книжки з «живими» ілюстраціями стають ближчими нинішньому поколінню дітей.
«Ми прагнемо, щоб сучасні діти, звиклі до технологізації світу, сприймали час із книжкою, як захопливу подорож. Щоб вони могли погратися із персонажами, зазирнути у світ казки і відчути себе її частиною. Ми хочемо створити конкуренцію усім іншим каналам розваг, до яких мають доступ діти. Показати, що читання — це не нудний процес, а захоплива мандрівка», — пояснює маркетологиня видавництва «Біла Сова» Марина Яцкевич.
Наразі у «Білій Сові» вийшли казки Ганса Крістіана Андерсена «Дюймовочка» та «Попелюшка», а також книжка української художниці Крістіни Нгуєн «Історії про Пандімуна». Ілюстрації до цих книжок створила художниця Галя Зінько, яка працює у жанрі магічного реалізму.
У видавництві констатують, що використання анімації та доповненої реальності наразі не поширене в Україні, – це пов’язано із високою собівартістю книжок. Адже використання VR і AR-технології у книжках потребує значних фінансових вкладень, які не вдасться повернути швидко.
«Ми розуміємо, що це довготривала інвестиція. Проте прагнемо відкрити для сучасних читачів незнані сторони книжки, зробити її цікавішою та ціннішою. Ми переконані, що інтерактивна книга здатна урізноманітнити дозвілля усієї сім’ї, зближувати різні покоління. Уже зараз отримуємо відгуки, що бабусі, дідусі та батьки із задоволенням читають наші новинки разом з дітьми й залюбки відкривають для себе можливості анімації й доповненої реальності», — додає Марина Яцкевич.
Щоб оживити малюнки, читачам достатньо скористатися спеціальним ефектом на Instagram-сторінці видавництва.
Видавництво використовує нові підходи для здешевлення книжок і збереження достатнього рівня дохідності.
«У ціну видання не закладена вартість витрат на анімацію і доповнену реальність. Це було наше свідоме рішення при виданні перших двох книжок, але постійно робити так ми не в змозі. Тому до видання третьої книги — «Попелюшки» — ми залучили рекламодавців. Наприклад, у казці згадуватимуть українські бренди взуття і парфумів. Це товари, які логічно можна ввести у цю історію. Якщо така схема стане вдалою, її доцільно використовувати постійно. Адже ми за те, щоб шукати нестандартні рішення й інвестиції, але не йти на компроміси стосовно якості продукту», — розповіла Марина Яцкевич.
Книжки «Дюймовочка», «Історії про Пандімуна» уже доступні в онлайн-магазині Yakaboo та стали хітами продажів. Також зі знижкою вже можна передзамовити книжки «Попелюшка», «Снігова Королева» і «Лускунчик».
Нагадаємо, цьогоріч в Україні заснували дитяче видавництво «Блим-Блим».
Читайте також: Історії, що занурюють глибше, або Книжки з доповненою і віртуальною реальностями
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості