Григорій Сковорода

В Україні створили фонд для відновлення Музею Сковороди

27.05.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Міністерство культури та інформаційної політики спільно з Харківською ОДА створили фонд для відновлення літературно-меморіального музею Григорія Сковороди в Сковородинівці, який знищили російські війська. Про це повідомляє міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко на своїй сторінці у Фейсбуці.

«Ми будемо збирати кошти не тільки від держави, а й від благодійників, міжнародних донорів. Наразі вже маємо попередні домовленості з низкою наших західних партнерів про те, що вони згодні давати кошти на відновлення музею», – зазначає Ткаченко.

 

Він також наголосив, що фонд – це єдиний варіант швидкого відновлення музею, бо затягування часу може негативно вплинути на ситуацію з відбудовою. Це також стосується і зміни погодних умов.

 

Ткаченко запевняє, що збір коштів контролюватиме держава, а процес наповнення фонду буде публічним. Інспекція вже визначила перелік робіт, які потрібні для відновлення музею.

 

«Постать Сковороди посідає вагоме місце в нашій літературі, філософії, історії. Сьогодні ми показали і собі і всьому світу, що згуртувавшись ми здатні зробити неможливе. Вірю, що ми зможемо зберегти внесок філософа не тільки в нашій памʼяті та на сторінках книжок, а й фізично», – додав міністр.

 

Нагадаємо, що Національного літературно-меморіального музею Григорія Сковороди розташований у селі Сковородинівка у Харківській області. Це був маєток XVIII століття, у якому останні роки свого життя працював та біля якого був похований Григорій Сковорода.

 

В ніч проти 7 травня внаслідок ракетного удару російських військ музей був знищений.

 

Як відомо, у 2022 році виповнюється 300 років від дня народження українського поета та філософа Григорія Сковороди. З нагоди цього Суспільний канал UA: КУЛЬТУРА оголосив мистецький конкурс на створення фільму про українського філософа.