заборона

В Україну не впустили російську книжку про вікінгів

27.06.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Держкомтелерадіо відмовив ТОВ «Якабу трейд» у видачі дозволів на ввезення з території РФ з метою розповсюдження в Україні двох книжок, у яких присутні ознаки російської пропаганди. Про це повідомляється на сайті відомства.

 

Відмову надано на підставі висновків експертної ради Держкомтелерадіо з питань аналізу та оцінки видавничої продукції щодо віднесення її до такої, яка не дозволена до розповсюдження на території України.

 

Зокрема, не дозволено ввозити книгу Алана Аксельрода «Все, что мне известно о бизнесе, я узнал, играя в «Монополию» (видавець – ТОВ «Издательство «Добрая книга», м. Москва), у якій рекламується видання, не дозволене раніше до ввезення в Україну через присутність у тексті пропагандистських гасел держави-агресора.

 

Також не буде ввезено в Україну з метою розповсюдження книга Джона Хейвуда «Люди Севера. История викингов 793-1241» московського видавництва ТОВ «Альпина нон-фикшн».

 

Експертна рада визначила, що кілька сторінок цього видання присвячено історії Київської Русі, яку автор трактує з позиції політично заангажованої сучасної російської історіографії. Зокрема, Київську Русь він називає Росією, а київських князів – російськими, історія Київської Русі в його уяві – це історія Російської держави.

 

«У цьому Д. Хейвуд схожий на імперських істориків, які нав’язують думку про одну спільну історію всіх народів колишнього СРСР і тим самим виправдовують намагання Кремля втручатися у життя «молодших братів» і незалежних держав», – пояснили у Держкомтелерадіо.

 

Зазначається, що імпортери мали намір завезти по 5 тис. примірників цих двох видань.

 

Загалом, починаючи з 20 травня 2017 року, дати набуття чинності постанови Кабінету Міністрів України № 262 «Деякі питання видачі (відмови у видачі, анулювання) дозволу на ввезення видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України», Держкомтелерадіо надав 3 тис. 490 відмов у видачі дозволів.

 

Зокрема, на підставі негативних висновків експертної ради Держкомтелерадіо у зв’язку з невідповідністю Критеріям оцінки видавничої продукції, що дозволена до розповсюдження на території України, надано 213 відмов у видачі дозволів на ввезення 1 млн 41 тис. примірників видань антиукраїнського змісту, а також прийнято рішення про анулювання одного виданого раніше дозволу.

 

Ще 3 тис. 277 відмов надано внаслідок подання суб’єктами господарювання не в повному обсязі пакетів документів, необхідних для одержання дозволу, або виявлення у поданих документах недостовірних відомостей.

 

Нагадаємо, що з січня збільшилася сума штрафу за розповсюдження видавничої продукції, ввезеної з території РФ без дозвільних документів. 

 

Раніше ми повідомляли, що в Україну не впустили з Росії книжки про «укропів» та «пчєловодів».