російські книжки

В Україну не впустили книжку з рекламою російського бойового нейролінгвістичного програмування

21.07.2018

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Держкомтелерадіо відмовив ТОВ «Дресс Шоу» у видачі дозволу на ввезення з РФ книжки з психології московського видавництва «АСТ». Про це повідомляється у прес-релізі відомства.

 

Згідно з повідомленням, у книжці працівники управління розвідки російських збройних сил рекламують іншу книжку про «русское боевое НЛП» (нейролінгвістичне програмування). Авторка книжки, за словами російських розвідників, підготувала спеціалістів для здійснення такого психологічного програмування людей у зоні бойових дій у Чечні і в Україні.

 

У Держкомтелерадіо пояснили, що реклама, у якій пропагуються збройні сили РФ і методи ведення гібридної війни, міститься у виданні, присвяченому сімейним стосункам – «П. Зигмантович. Психология навылет. М+Ж. 6 секретов счастливых отношений от самого категоричного психолога в мире».

 

«Імпортер, отримавши позитивну рецензію на видання завідувача кафедри політології Києво-Могилянської академії О.П. Дем’янчука та не звернувши уваги на текст реклами, мав намір завезти в Україну для розповсюдження 5 тисяч екземплярів книги», – прозвітували у відомстві.

 

Нагадаємо, що 22 травня минулого року набула чинності постанова Кабміну № 262 «Деякі питання видачі (відмови у видачі, анулювання) дозволу на ввезення видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України». Відтепер розповсюджувачі видавничої продукції з Росії та тимчасово окупованих територій України мають отримувати дозвіл від Держкомтелерадіо на ввезення видавничої продукції. Рішення про відмову у видачі дозволу приймає експертна рада Держкомтелерадіо з питань аналізу та оцінки видавничої продукції щодо віднесення її до такої, яка не дозволена до розповсюдження на території України.

 

Станом на 20 липня, починаючи з 22 травня 2017-го, Держкомтелерадіо видав суб’єктам господарювання дозволи на ввезення 17 тис. 752 назв видавничої продукції з території держави-агресора й тимчасово окупованих територій України.

 

Водночас на підставі негативних висновків експертної ради Держкомтелерадіо та у зв’язку з невідповідністю Критеріям оцінки видавничої продукції, що дозволена до розповсюдження на території України, Держкомтелерадіо надав 59 відмов у видачі дозволів на ввезення 215 тис. 500 примірників видань антиукраїнського змісту, а також прийняв рішення про анулювання 1 виданого раніше дозволу. Ще 634 відмови надано внаслідок  подання суб’єктами господарювання не в повному обсязі пакетів документів, необхідних для одержання дозволу, або виявлення у поданих документах недостовірних відомостей.

 

Нещодавно ми повідомляли, що Держкомтелерадіо оштрафував столичного підприємця Олексія Корякіна за незаконну реалізацію книжкової продукції, завезеної з РФ без дозвільних документів.

 


Чільне зображення: introtodigital.com