Міністерство освіти України

Верховна Рада призначила Оксена Лісового міністром освіти

21.03.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

 Новим міністром освіти й науки став очільник Національного центру «Мала академія наук» Оксен Лісовий, відповідне рішення ухвалив український парламент. Про це повідомив у телеграм-каналі народний депутат Ярослав Железняк.

За призначення Лісового проголосувало 313 народних депутатів. Оксен Лісовий став 12-м міністром освіти і науки часів сучасної України.

 

Оксен Лісовий — директор Національного центру «Мала академія наук України» і боєць 95-ї окремої десантно-штурмової бригади, доброволець.

 

Народився 21 липня 1972 року на Київщині у родині дисидентів Василя і Віри Лісових. За два тижні до його народження радянська влада заарештувала батька, який виступив з відкритим листом на захист шістдесятників, а мати за це була звільнена з роботи в Інституті педагогіки. Василь Лісовий провів у таборах та засланні 11 років, був звільнений у липні 1983-го.

 

У 2012 році отримав ступінь кандидата філософських наук (філософська антропологія, філософія культури), а у 2015-му – вчене звання доцента. З 2021-го — «Заслужений працівник освіти України».

 

Від початку повномасштабного вторгнення росії долучився до ЗСУ як доброволець у складі ДШВ. Воював на сході України (Слов’янськ – Краматорськ – Дружківка та поблизу Кремінної).

 

Як відомо, про призначення Оксена Лісового стало відомо 18 березня. Напередодні оголосили про відставку попереднього міністра освіти Сергія Шмигаля.

 

Чільне фото: Вікна