* ESC - закрити вікно пошуку
державна мова
Верховний суд зобов’язав всіх послуговуватися новим правописом
30.05.2024Верховний суд підтвердив обов’язковість застосування українського правопису 2019 року. Про це повідомили на сайті Уповноваженого із захисту державної мови.
«Український правопис, чинна редакція якого була затверджена постановою Кабінету Міністрів України 22 травня 2019 року, успішно подолав чергову спробу послаблення позицій державної мови. Захистивши його, ми зміцнюємо основу основ національної ідентичності», — написав Тарас Кремінь.
За його словами, у січні 2021 року Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконною та скасував постанову Кабміну про запровадження нового українського правопису. «Як Уповноважений із захисту державної мови я відстоював непохитність аргументів Уряду як в апеляційному, так і у Верховному суді. Вони довели чинність та обов’язковість застосування українського правопису», — наголосив омбудсмен.
Він наполіг на необхідності масштабного використання чинного правопису в усіх сферах суспільного життя та нагадав, що вже минув п’ятирічний перехідний період, протягом якого діяли як старі, так і нові його норми.
Як повідомлялося, у 2023 році національний тест з української мови востаннє відбувся за старим правописом.
Читайте також: В Україні дозволили писати з малої літери топоніми «росія» і «москва»
Чільне фото з відкритих джерел.
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості