* ESC - закрити вікно пошуку
екранізації
Від Кінга до Калитко – Держкіно профінансує 4 літературні екранізації
16.07.2020До переліку переможців 13-го конкурсу відбору Держкіно потрапили чотири проєкти, що передбачають кіноадаптацію літературних текстів. Списки переможців опубліковані на сайті агентства.
Зокрема, Рада з державної підтримки кінематографії підтримала проєкт ігрового повнометражного авторського фільму Ірини Цілик «Я і Фелікс» – за мотивами роману Артема Чеха «Хто ти такий?».
««Я і Фелікс» – це історія Тимофія та його стосунків із людьми, всупереч і завдяки яким він дорослішав у 90-ті. Фелікс, співмешканець його бабусі, колишній контррозвідник і глибоко травмована різними війнами людина, зіграв у житті підлітка особливу роль. Минуть роки, і Тимофій зможе «поміряти його взуття» і навчитися прощати», – йдеться в описі кінопроєкту.
Тривалість стрічки – 90 хв, загальний бюджет – майже 12 млн грн.
Прем’єру планують на серпень 2021 року у Венеції і на листопад 2021-го – в Україні.
Також Держкіно профінансує короткометражний фільм-дебют «Лалібела» режисерки Анни Морозової. Проєкт стане адаптацією книги року ВВС 2017 «Земля загублених» Катерини Калитко.
««Лалібела» – це магічний реалізм, який існує на стику реального і магічного. Де правда, а де вигадка ніхто до кінця не розуміє. Як і в житті, ми незавжди можемо обґрунтувати все те, що з нами коїться, так і у фільмі – герої та паства чи то перебувають під впливом магічної, чудотворної ікони, чи то просто хочуть перебувати в ілюзії, в якій жити простіше і комфортніше», – йдеться в описі стрічки.
Тривалість фільму – 20 хв, бюджет – 1,38 млн грн. Запланована дата прем’єрного показу – травень 2021-го.
Серед переможців – і стрічка «Наказ» режисера Дмитра Громова, що стане кіноадаптацією однойменного оповідання Олеся Ульяненка.
«Наказ» – одне з двох оповідань, що збереглися на сьогодні, базованих на спогадах Ульяненка про участь у війні в Афганістані.
«Прапорщик Діденко отримує наказ від керівництва, який він не бажає виконувати, проте мусить», – йдеться в описі фільму.
Хронометраж стрічки – 15 хв, бюджет – 1,48 млн грн. Прем’єра відбудеться у травні 2021 року.
Також держава профінансує кіноадаптацію оповідання Стівена Кінга «Велотренажер», тривалістю 15 хв. Режисер – Олексій Овчаренко.
«Після трагічної загибелі дружини. В житті Бориса усе втрачає сенс і єдине його бажання – це знову бути з коханою. Її старенький велотренажер стає місточком, який поєднує його світ із дорогою до дружини», – йдеться в описі проєкту.
Автором сценарію та співпродюсером «Велотренажера» є 19-річний український студент Валентин Лавренюк, який викупив право на екранізацію оповідання Кінга всього за $1 – у межах програми Dollar Baby.
Стівен Кінг так коментує продаж прав: «Мені подобається, що у мене є можливість протягнути руку допомоги новачкам, так само як колись протягнули мені».
Прем’єру стрічки очікують у жовтні 2020 року. Загальний бюджет – 1,5 млн грн.
Читайте також: Хто наступний за Кайдашами? – що з укркласики можна перетворити на серіали
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості