Календар подій

Відбудеться літературний фестиваль Meridian Odesa

3-5 листопада 2023 команда Meridian Czernowitz проведе в Одесі літературний фестиваль Meridian Odesa за підтримки Українського інституту книги та USAID. Після цього команда та автори Меридіана (Сергій Жадан, Ірина Цілик та Андрій Любка) вирушать з літературно-дискусійними подіями до Херсона, Миколаєва та Запоріжжя. 

Як відомо, 8-10 вересня 2023 року у Чернівцях відбулися XIV Міжнародні поетичні читання Meridian Czernowitz. Фокусом Меридіана стали презентації поетичних і прозових знакових книжок 2023 року, написаних про війну росії проти України письменниками і письменницями, які служать у лавах ЗСУ або займаються волонтерською діяльністю. У межах Meridian Czernowitz відбулися презентації книжок «Позивний для Йова. Хроніки вторгнення» Олександра Михеда, антології «Воєнний стан», упорядкованої Андрієм Любкою та Євгенією Лопатою, поетичних збірок «[dasein: оборона присутності]» Ярини Чорногуз та «Розламані люди» Катерини Міхаліциної, а також збірки документальної воєнної прози «Точка нуль» Артема Чеха (перевидання 2023 року) і нової поетичної збірки Сергія Жадана «Скрипниківка».

 

Учасниками традиційних поетичних читань у Чернівцях стали й закордонні літератори — поети й поетки з Австрії (Крістоф Салай), Ізраїлю (Асаф Дворі, Талі Окаві), Німеччини (Євгеній Брейгер, Аня Утлер) та Швейцарії (Ервін Мессмер).

 

Новою складовою Міжнародних поетичних читань Meridian Czernowitz вперше  стали винно-книжкові дегустації Book’o’Wine, які мали винно-дегустаційну та літературну програми, зокрема «Винно-поетичний вечір» Ігоря Померанцева, «Оповідання під келих. Найновіші сторінки майбутньої прози» Юрія Андруховича, презентацію нової збірки короткої прози «Бурчак» Тараса Прохаська, що були проведені у РК «Бартка».

 

Тут же письменник Сергій Жадан і тенісист, винороб й військовий Сергій Стаховський говорили про те, чому важливо боротися за молоду генерацію, українську культуру та спорт. «Варто триматися за речі, які дають нам сили, любові, ресурсів. Культура важлива. Потрібно, щоб тилове життя було наповнене сенсом. Тримати оборону порожнечі дуже важко», — наголосив Сергій Жадан. Сергій Стаховський додав, що варто пам’ятати, що на фронті кожен день гинуть люди й що поетичні читання можливі лише завдяки їм: «Кожному з нас, чоловіків, доведеться тримати зброю, треба це розуміти». Під час ХІV Meridian Czernowitz відбулися аукціони та чисельні збори донейтів на потреби ЗСУ, які організовували письменники Меридіана й волонтери — Сергій Жадан та Андрій Любка, а також організатори події.

 

Події відбулися за підтримки Українського інституту книги та закордонних партнерів Meridian Czernowitz.

 

Організатори також анонсують ювілейний XV Міжнародний поетичний фестиваль Meridian Czernowitz, що пройде у Чернівцях 6-8 вересня 2024 року!

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект