Календар подій

Відбудеться презентація книжки «Далекосхідна одіссея Івана Світа»

Презентація книжки Ольги Хоменко «Далекосхідна одіссея Івана Світа» відбудеться 20 січня 2022 року о 19.00 в kmbs. Модеруватиме подію Андрій Куликов.

 

Ця книжка — наукове дослідження, написане на основі унікальних документів; і це той випадок, коли реальна історія поважніша за будь-яку художню вигадку. Хто такий Іван Світ? Журналіст і історик, ім’я якого нині мало хто пам’ятає.

 

Та відтепер його соромно буде не знати і точно нелегко буде забути. Відома японістка Ольга Хоменко написала детальну і глибоку книжку про українську діаспору на Далекому Сході, а Іван Світ став її провідником в цій серйозній справі.

 

Ольга Хоменко працювала в Українському науковому інституті Гарвардського університету та в архіві Української вільної академії наук, де до неї потрапили документи з історії українсько-японської дипломатії, які Іван Світ привіз свого часу до США, а також особові справи людей, котрі належали до Українського представницького комітету в Шанхаї. Українські переселенці на Зеленому Клині і в Маньчжурії (а це до мільйона осіб!) ладнали свою Україну, за якою сумували, за якою ностальгували, творили її такою, якої запам’ятали і якої прагнули. І все це в контексті Російсько-японських війн, Російської революції 1917 року, повоєнної відбудови, тощо. Здається, гомерів Одіссей такий пригоді міг би позаздрити.

 

Ольга Хоменко — докторка філософії, кандидатка історичних наук, Adjunct professor Києво-Могилянської Бізнес-Школи.

 

Андрій Куликов — журналіст, редактор, радіоведучий, медіа-експерт.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект