* ESC - закрити вікно пошуку
Календар подій

8.05
Київ
18:00 Національний музей Тараса Шевченка, бул. Т. Шевченка, 12Відбудеться відкриття проекту «Перепоховання = Перетворення»
Кожен народ, кожна нація, кожна держава потребує героїв. Сьогодні ми активно формуємо наш національний пантеон героїв, створюючи нові форми та способи їх вшанування. Як формується цей героїчний канон? Чому і відколи держава використовує його у своїх цілях? Якою є схема перетворення постаті на національного героя?
Запрошуємо на відкриття проекту «Перепоховання = Перетворення». Виставка демонструє, як механізм перепоховання та практики комеморації стають відправною точкою формування пам’яті про героя, міфологізації його постаті та входження до національного пантеону.
В основі проекту 3 теми-події:
- перепоховання Тараса Шевченка у 1861 році (Петербург-Київ-Канів);
- перепоховання Героїв Крут у 1918 році (Крути-Київ);
- перепоховання Василя Стуса у 1989 році (Кучино-Київ).
Тарас Шевченко – фактично, чи не єдиний національний герой, якого приймають однаково безапеляційно всі українці. Цього травня – чергова річниця його перепоховання.
Минулого року в Україні на державному рівні відзначався великий ювілей – 100 років бою під Крутами, який став символом героїзму та самопожертви молодого покоління у боротьбі за незалежність.
А цього року – в листопаді – нас чекає ще одна річниця: 30 років від перепоховання в Україні загиблих у радянських тюрмах українських дисидентів Василя Стуса, Юрія Литвина і Олекси Тихого. Повернення цих героїв безпосереднього передувало проголошенню незалежності української держави.
У всіх трьох випадках герої померли на чужині або ж загинули в бою, далеко від рідної домівки. Тож їхнє перепоховання є своєрідним актом символічного повернення додому. Повернення, яке не рідко відбувалось у складних суспільно-політичних ситуаціях, на важливих етапах українського державотворення.
Виставка експонується з 8 травня по 15 червня 2019 року.
Прес-тур: 8 травня 17:00.
Кураторські екскурсії – щосереди о 17:00 (15, 22, 29 травня, 5, 12 червня).
Освітня програма з лекціями та дискусіями – кожні вихідні.
Вхід на усі події – за музейним квитком (45/25 грн).
відвідайте також