Календар подій

Відбудуться заходи до вшанування пам’яті Алли Горської (до 90-річчя художниці)

Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили» проводить меморіальний захід на пошану пам’яті Алли Горської.

«Людина духу», «Гребінь української розбурханої стихії», «Світлий дух України» — так називали Аллу Горську її побратими й посестри, митці й громадські діячі, з якими вона виборювала права й свободи людини у роки застою. Художниця запам’яталась сучасникам яскравою, сильною особистістю, що мала свою гідність і незламний національний хребет. Такою її бачать і нащадки…

 

Однією сторінкою життя пов’язана Алла Горська і з Биківнею. Разом із Василем Симоненком і Лесем Танюком вона стала першовідкривачем цього трагічного місця – місця поховань жертв сталінського терору. Пошуковці надіслали до Київської міськради листа з вимогою оприлюднити та облаштувати масові поховання жертв, але там вдали, ніби листа не помітили. Активістів, проте, помітили в іншій установі – “взяли на олівчик” у держбезпеці….

 

До виступів запрошені:

  • Олена Зарецька — художниця, онучка Алли Горської;
  • Сергій Білоконь — історик, джерелознавець, доктор історичних наук, Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка;
  • Галина Севрук — скульптор-монументаліст, кераміст, графік, живописець, активна учасниця руху опору, одна з організаторів і член Клубу творчої молоді;
  • Володимир Прядка — художник-монументаліст, педагог, учень Алли Горської. Народний художник України.
  • Ростислав Семків — літературознавець, критик, директор видавництва «Смолоскип».
  • Олена Лодзинська — завідувачка “Музею шістдесятництва”.
  • Ігор Двигало — бард, автор пісень, один із координаторів “ШеФесту”.

 

Модератор — заступник генерального директора з наукової роботи Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» Тетяна Шептицька.

 

Вхід вільний.

 

Заплановано покладання квітів до Міжнародного меморіалу жертв тоталітаризму 1937-1941 рр.

 

Контакти: 044-253-03-55.

 

Подія на фейсбуці

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект