Календар подій

Відкрився безкоштовний факультатив з вивчення азербайджанської мови

В Україні відкрили безкоштовний факультатив з вивчення азербайджанської мови. Він функціонує під егідою Українсько-Тюркського Центру та за підтримки адвоката Шамсі Магеррамова.

Заняття проводяться двічі на тиждень на онлайн-платформі Zoom. До них уже приєдналося понад 50 студентів з різних університетів: Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Київського національного університету культури та мистецтв, Київського столичного університету імені Бориса Грінченка та багатьох інших.

 

Ініціаторка факультативу, співзасновниця Українсько-Тюркського Центру Марина Гончарук, зазначає, що більшість учасників факультативу — українська молодь, але серед учнів є і декілька викладачів  та співробітників Інституту сходознавства НАНУ: «Цей факультатив дає можливість покращити рівень фахівців, які залучені до українсько-азербайджанського діалогу. На мою думку, нам вкрай бракує інтегрованості української молоді у двосторонній діалог, а також присутності в азербайджанському медіапросторі наших експертів, аби вони могли краще працювати з азербайджанською й іншими тюркськими аудиторіями та краще інформувати про реалії російсько-української війни, а також розповідати про нашу історію, ідентичність, протистояти інформаційній війні, як складової російської агресії».

 

Також Гончарук додала, що важливо покращувати рівень співпраці у сфері літературного перекладу і готувати профільних фахівців, які будуть володіти обома мовами, а не послуговуватися російськими перекладами; орієнтувати перекладачів на ті цінності, які утверджували визначні перекладачі азербайджанської літератури Микола Мірошниченко та Аббас Абдулла.

 

Охочі приєднатися до безкоштовного факультативу з вивчення азербайджанської мови можуть звернутися за електронною поштою до 31-го рудня – [email protected].

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект