* ESC - закрити вікно пошуку
літературна премія
Відома лауреатка премії PEN Pinter Prize 2021
09.06.2021Лауреаткою британської літературної премії Pen Pinter Prize стала ЦіЦі Дангарембга за книжку «Це скорботне тіло». Про це повідомили на офіційному сайті британського ПЕН-клубу.
Письменниця, драматургиня, режисерка й активістка з Зімбабве, ЦіЦі Дангарембга отримає премію PEN Pinter Prize 11 жовтня, під час церемонії у Британській бібліотеці. До журі цьогорічної премії увійшли редакторка відділу культури газети The Guardian Клер Армітстед, літературна критикиня Елла Вакатама, поет Енрдю МакМілан.
Психологічний роман «Це скорботне тіло» («This mournable body») вперше видали у 2018 році. В ньому йдеться про надію та потенціал однієї молодої дівчини, яка веде читача у подорож, щоб дізнатись, де живуть люди після втрати надії. Події роману відбуваються у Хараре − столиці Зімбабве.
ЦіЦі Дангарембга народилась у 1959 році в Зімбабве. Перші п’єси і оповідання написала у середині 1980-их років, перший роман − у 1988 році, їх перекладали у країнах Європи і в США, неодноразово здобувала літературні нагороди. Зокрема її твір «Нервові стани» став першим англомовним романом, який написала чорношкіра жінка, його у 2018 році включили у список сотні книжок, які зворушили світ за версією BBC. Після навчання у Німеччині багато працювала над режисурою фільмів, організацією, кіноподій у Зімбабве.
Додамо, роман письменниці «Це скорботне тіло» у 2020 році потрапив у довгий список Міжнародної букерівської премії. Крім того, ЦіЦі Дангарембга заарештували за участь у антикорупційних демонстраціях.
The PEN Pinter Prize — щорічна літературна премія, яку заснував 2009 року англійський ПЕН на честь лауреата Нобелівської премії з літератури Гарольда Пінтера, який був віцепрезидент англійського ПЕН-клубу й активним членом Комітету ув’язнених письменників Міжнародного PEN (WiPC).
Нагороду присуджують за видатні літературні заслуги британським письменникам чи письменникам, які проживають в Британії, і, за словами Пінтера, виголошеними у нобелівській промові, показує «рішучий, непохитний погляд на світ» і демонструє «запеклу, інтелектуальну рішучість … визначити справжню істину нашого життя і нашого суспільства».
У 2020 році премію отримав Лінтон Джонсон, у 2019 − Лемн Сіссей, у 2018 − Чімаманда Нґозі Адічі.
Лауреатами премії також ставали Салман Рушді, Маргарет Етвуд, Том Стоппард, Керол Енн Даффі та ін.
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості