Нобелівська премія

Відомі фіналісти «альтернативного Нобеля» з літератури

30.08.2018

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Нова Академія, яка заснувала цього року альтернативу Нобелівській премії з літератури, назвала чотирьох письменників, які вийшли у фінал премії. Про це повідомляється на офіційному сайті академії.

 

Найбільшу кількість голосів читачів з усього світу отримали: французька письменниця, уродженка Гваделупи Маріз Конде, японський письменник Харукі Муракамі, канадська письменниця, яка народилася у В’єтнамі, Кім Тхуі та англійський письменник Ніл Ґейман.

 

Фіналісти будуть представлені на розгляд журі у складі: редакторки Енн Палссон, професорки Гетеборзького університету Лізбет Ларссон та бібліотекарки Ґунілли Сандін.

 

Переможця оголосять у жовтні, коли традиційно оголошували переможця Нобеля. Нагородою відзначать письменника, який розповів історію «людей у ​​світі», на відміну від Нобеля, якого присуджували письменникові, який створив, за заповітом Альфреда Нобеля, «найвидатнішу роботу в напрямку ідеалізму».

 

11 грудня, наступного дня після нагородження переможця, Нова Академія буде ліквідована. Очікується, що Шведська Академія оголосить двох лауреатів Нобелівської премії наступного року.

 

Усього на премію Нової Академії шведські бібліотекарі висунули 47 письменників. Серед номінантів були: Джоан Роулінг, Маргарет Етвуд, Донна Тарт, Софі Оксанен, а також польська письменниця з українським корінням Ольга Токарчук.

 

Раніше ми повідомляли, що Нобелівська академія ухвалила рішення відмовитися від вручення премії в галузі літератури у 2018 році. Премію вирішили не вручати через скандали із звинуваченнями, що пов’язані з сексуальними домаганнями.

 

Згодом понад 100 шведських письменників, акторів, журналістів та інших діячів культури сформували Нову Академію (The New Academy) і заснували альтернативу Нобелівській премії.