конкурс

Відомі фіналісти конкурсу «Радіодрама UA/UK»

03.09.2018

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Журі конкурсу радіоп’єс, який організували Мистецький арсенал, Британська Рада та Українське радіо, відібрало 10 сценаріїв, які позмагаються за можливість прозвучати в національному радіоефірі. Про це повідомляється на сайті Мистецького арсеналу.

 

У фінал конкурсу потрапили:

 

  • Юлія Ємець-Доброносова, Київ, «Три хвилини слави»
  • Дмитро Терновий, Харків, «Палата N7»
  • Олександр Бабуров, Суми, «Кіотик»
  • Віталій Перетятько, Миколаїв, «Відро в мішку»
  • Артур Закордонець, с. Осламів (Хмельницька обл.), «Четвертий варіант»
  • Сергій Колінько, Полтава, «Двоє»
  • Олександр Вітолін, Київ, «Ворог поміж нас»
  • Ірина Борисюк, Київ, «Голос»
  • Оксана Маслова, Одеса, «Голоси в голові»
  • Яна Коструліна, м. Таврійськ (Херсонська обл.), «Сьома хвилина».

 

Усього на розгляд журі були подані 192 заявки з усіх областей України. Найбільше робіт надійшло із Києва, Львівської та Київської областей. Зазначається, що 143 із них відповідають критеріям, заявленим в умовах конкурсу. 42% авторів – чоловіки, 58% – жінки. 88% заявників/ць – жителі міст, 12% – сіл.

 

Тематика творів: війна на Сході, кризове становище суспільства, особиста криза та ін.

 

Фіналістів визначало журі, до складу якого увійшли: театрознавиця Ганна Веселовська; драматургиня та сценаристка Наталя Ворожбит; продюсерка радіо «Культура» Нелля Даниленко; письменник Богдан Жолдак; театральна продюсерка Ярослава Кравченко; кураторка ЛітЛабу Мистецького арсеналу Оксана Щур.

 

Наступним кроком конкурсу стане доопрацювання учасниками своїх творів. Британська авторка радіоп’єс для BBC Radio 3 і Radio 4 Франсес Бірнз проведе майстерню для фіналістів 24-27 вересня. Під менторством Франсес письменники/ці працюватимуть над своїми рукописами і дізнаватимуться професійні секрети й нюанси роботи в цьому жанрі. Потім журі знову оцінить їхні роботи та обере переможця.

 

П’єса переможця/ниці буде поставлена та зазвучить в ефірі Українського радіо у січні 2019 року. Автор/ка найкращої радіоп’єси отримає грошову винагороду — 25 тис. грн.

 

Програма з розвитку жанру радіодрами в Україні у листопаді доповниться тренінгом для постановників і продюсерів Українського радіо й інших радіостанцій та онлайн-платформ, які працюють або бажають працювати з жанром радіодрами. Тренінг проведе радіорежисер Метт Томпсон із британської продакшн-компанії Rockethouse — він розповість про особливості постановки радіоп’єс, роботи з акторами, вибору звукових ефектів, музичного супроводу, а також промотування творів серед радіослухачів.

 

Читайте також про українські переклади сучасної драматургії.

 

Чільне зображення: artarsenal.in.ua