Holodomor

Відомі лавреати «Медалі Ґарета Джонса» за дослідження Голодомору

13.09.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Стали відомі імена лавреатів відзнаки «Медаль Ґарета Джонса. Правда і Честь» за 2023 рік, яка присуджується за дослідження Голодомору. Про це повідомили в Інституті журналістики КНУ імені Тараса Шевченка, що є засновником нагороди.

 

Недержавною нагородою відзначають журналістів, видавців, науковців і доброчинців за вагомий внесок у дослідження Голодоморів в Україні та сприяння відновленню історичної правди.

 

Лавреатами у 2023 році стали:

 

Левко Лук’яненко — правозахисник, публіцист, почесний голова Національної асоціації дослідників Голодомору-геноциду в Україні (1994 – 2000 рр.), автор публікацій про Голодомори в Україні, Герой України (посмертно).

 

Олександр Панченко — журналіст, дослідник, автор сотень журналістських публікацій про Голодомор і політичні репресії проти українців, десятків книг політичної публіцистики та україністики.

 

Михайло Сидоржевський — журналіст і літератор, головний редактор «Української літературної газети», автор публікацій про трагедію Голодоморів на Житомирщині, голова Національної спілки письменників України.

 

Віктор Ющенко — третій Президент України, ініціатор вшанування пам’яті жертв Голодоморів в Україні на державному рівні, автор книги «Недержавні таємниці» та інших публікацій, де висвітлено тему Голодомору.

 

У попередні роки нагородою були також відзначені Лариса Івшина, Володимир Сергійчук, Василь Марочко, Джеймс Мейс, Андреа Халупа, Леонід Мужук, Мирослава Прихода та інші.

 

Відзнака заснована Інститутом журналістики КНУ імені Тараса Шевченка в пам’ять про відомого валлійського журналіста Ґарета Джонса, який першим розповів світові про геноцид в Україні 1932-1933 років. 

 

Нагадаємо, що нещодавно стали відомі й імена переможців конкурсів воєнної поезії пам’яті Гліба Бабіча та воєнної короткої прози.

 

Читайте також: Людина, яка забагато знала: найважливіші факти про Ґарета Джонса

 

Фото: Юрій Бондар / фейсбук