лауреати

Відомий лауреат премії імені Корсака

16.09.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Цьогорічним лауреатом літературної премії імені Івана Корсака став Юрій Винничук. Переможця оголосили на урочистій церемонії 15-го вересня – у день народження Івана Корсака.

 

Письменник Юрій Винничук отримав нагороду за романи «Аптекар» та «Сестри крові» (обидві книжки виходили у видавництві «Фоліо»).

 

У команді цьогорічного журі: директор видавництва «Ярославів Вал», письменник Михайло Слабошпицький, фундатор премії, син Івана Корсака Віктор та лауреати попередніх років Петро Кралюк і Микола Суховецький.

 

«Я радію, що є така премія, абсолютно унікальна в масштабах України. Як шанувальник творчості Юрія Винничука завжди насолоджуюся його текстами і маю задоволення, якого насправді з віком від книг маєш дедалі менше», – зауважив Михайло Слабошпицький, голова журі.

 

«У нас з Іваном Корсаком спільна біографічна риса: ми дебютували вже у досить зрілому віці, він опублікував перший роман, коли йому було за 40, а моя перша книжка вийшла, коли я мав 38 років, – розповів Юрій Винничук. – Обидва мої романи – про Львів XVII століття, головні герої – медики. Тож довелося вивчати медицину того часу – як робили операції, як виймали кулі і стріли».

 

Літературну премію імені Івана Корсака заснувала родина письменника та видавництво «Ярославів Вал» 2018 року, з метою популяризації в Україні літератури історичної тематики. Першим Лауреатом премії імені Івана Корсака став Петро Кралюк.

 

Як відомо, лауреатом літературної премії імені Івана Корсака 2019-го року став одеський письменник Микола Суховецький.

 

Джерело: www.volynnews.com

 

Фото: Волинські новини