Золотий хрін

Відомий лауреат премії «Золотий хрін-2019»

20.01.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Відзнаку за найгірший опис сексуальної сцени в художніх текстах сучасної української літератури у 2019 році отримав Василь Слапчук за «Роман & Роман». Про це оголосили журі конкурсу на підсумковій церемонії. 

 

Василь Слапчук — український поет, прозаїк, літературний критик. Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (2004), заслужений діяч мистецтв України (2001). Автор понад сорока книжок, серед яких поетичні збірки, компіляції оповідань, літературної критики, монографії та романи. Твори перекладалися болгарською, польською, англійською, білоруською та іншими мовами.

 

Споглядання її піхви стало для мене вже чимось невимушено-вимушеним, буденно-обов’язковим, експериментально-традиційним…

 

Вона зуміла втулити свою пілотку в ряд звичних для мого середовища (обстановки кімнати) речей: пейзаж за вікном, вазончик на підвіконні, пляма на шпалерах, книжкові полиці, монітор комп’ютера, Мірина піхва… Тільки, якщо дотримуватися ієрархії, то читати треба у зворотному порядку.

 

Більше того, Мірі вдалося зробити так, що її розкішниця виступала на передній план і заступала собою всі ці предмети. Можливо, медитувати на жіночий статевий орган не таке вже й марне заняття, якщо не користь, то бодай якесь задоволення воно мало б приносити. Але писати прозу, коли в тебе перед очима завис курсор вологої щілини, реально неможливо.

 

«Ні, — кажу подумки, — народ так довго не витримає».

Василь Слапчук за «Роман & Роман»

 

«Роман & Роман» Василя Слапчука вийшов минулого року у видавництві «Рідна мова» як частина серії «Великий роман». В анотації до книжки на сайті видавництва зазначається, що «Роман & Роман» це «найкращий вибір для людини, залюбленої у Слово», а також «зразок елітарного мистецтва, роман-цитатник, що зібрав під своєю обкладинкою найвизначніші здобутки філософів і письменників світового рівня».

 

Як відомо, минулого року лауреаткою премії стала Люко Дашвар за роман «Ініціація».

 

Нагадаємо, що 2017-го року відзнаку за найгірший опис сексуальної сцени в художніх текстах сучасної української літератури отримав Любко Дереш – за роман «Спустошення».