Календар подій

29.09

Київ

18:00 вул. Лук’янівська, 14а

«Війна і література»: Відбудуться спільні читання Богдани Матіяш та Костянтина Москальця

У просторі PEN Ukraine відбудуться спільні читання Богдани Матіяш та Костянтина Москальця під назвою «Війна та література». Модеруватиме захід літературний критик, літературознавець Євгеній Стасіневич.

«Війна, яка триває в Україні вже десятий рік, серед іншого, кардинально втрутилась у мову письма, спосіб творення літератури, змусивши письменників звернутися до тем, на які вони навряд чи раніше хотіли б писати. Після повномасштабного вторгнення емоції та реакції сучасних авторів на війну вихлюпнулися передовсім через поезію – зранену, болісну і гірку; згодом настав час першої аналітики щодо війни, зафіксованої в есеях», — ідеться в описі до події.

 

Під час вечора автори читатимуть свої тексти, написані після повномасштабного вторгнення. Це вірші й есеї, написані в тилу, що фіксують реалії повсякдення, бомбардування українських міст, загибелі дорослих і дітей та рефлексії письменників на пережите під час війни, яка далі триває.

 

Богдана Матіяш — письменниця, редакторка, перекладачка, літературна критикиня («Братик Біль, Сестричка Радість», «Пісня Пісень», «Казки Різдва», «Розмови з Богом», «Твої улюблені пси та інші звірі», «Непроявлені знімки. Київ: Смолоскип»). Низка творів побачила світ у складі антологій, що вийшли у різних видавництвах: «Видавництві Старого Лева», «Смолоскипі», «Фонтані казок», «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» тощо.

 

Костянтин Москалець — поет, прозаїк, перекладач, літературний критик, музикант (проза: «Досвід коронації», «Рання осінь», «Келія чайної троянди», «Досвід коронації», «Вечірній мед»; есеїстика: «Людина на крижині» , «Гра триває», «Сполохи», «Стежачи за текстом. Вибрана критика та есеїстика».

 

Євгеній Стасіневич — літературний критик і літературознавець. Популярний лектор, теле- та радіоведучий, куратор мистецьких проєктів.

 

Захід відбудеться наживо у просторі PEN Ukraine у Києві за адресою: вул. Лук’янівська, 14а (метро «Контрактова площа«). Щоб відвідати захід, заповніть, будь ласка, реєстраційну онлайн-форму.

 

Умовою участі є благодійний внесок, мінімальна сума – 100 грн. У межах заходу збиратимуть кошти на збір для закупівлі автівок та інших корисних речей для ЗСУ, який організовує Kult.Podcast – подкаст про культуру, літературу та філософію. Автори Kult.Podcast літературознавиця Тетяна Огаркова та філософ Володимир Єрмоленко.

 

Підтримати можна тут:

  • щомісячно: patreon.com/kultpodcast
  • разово: картка: 5457 0822 9092 9368
  • paypal: ukraine.resisting@gmail.com

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект