Володимир Вакуленко

Встановили окупантів, причетних до вбивства Володимира Вакуленка

14.11.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Слідство ідентифікувало двох військових окупаційної адміністрації рф в окупованій Луганській області, причетних до розстрілу письменника Володимира Вакуленка під час окупації частини Харківщини. Про це повідомили на сайті офісу генерального прокурора.

 

За інформацією Харківської обласної прокуратури, підозрювані служать у 4-ій роті 4-го батальйону 204-го стрілецького полку мобілізаційного резерву терористичного утворення «лнр» 2-го армійського корпусу 8-ої загальновійськової армії Південного воєнного округу зс рф. У вбивстві Володимира Вакуленка підозрюють командира цієї роти з позивним «Лев» та його підлеглого, кулеметник на прізвисько «Удод». Обидва – уродженці Луганська.

 

 

За даними слідства, торік обидва підозрюваних перебували в окупованому на той час с. Капитолівка Ізюмського району. Вони дізнались, що у селі проживає дитячий письменник Володимир Вакуленко, який виступає проти дій росії. 22 березня 2022 року озброєні окупанти приїхали до його будинку та провели там обшук. Після цього вони затримали письменника та його 14-річного сина. Окупанти відвезли їх до свого місця дислокації та намагались схилити письменника до співпраці з так званою «з новою владою».

 

Отримавши відмову, вони змусили чоловіка зняти з себе одяг для виявлення на його тілі татуювань з українською символікою. Вкотре отримавши відмову, російські загарбники відвезли назад письменника разом з його сином.

 

24 березня окупанти знову повернулись і на цей раз «затримали» тільки письменника. Після цього командир роти «Лев» наказав своєму підлеглому-кулеметнику застрелити письменника. «Удод» вистрелив у чоловіка з пістолета Макарова. Внаслідок отриманих вогнепальних поранень Володимир Вакуленко помер на місці.

 

Підозрюваним інкриміновано вбивства ще трьох цивільних. Серед них — колишній учасник АТО та двоє чоловіків. Їх утримували у погребі в антисанітарних умовах, без світла, систематично били палицями по всьому тілу.

 

Після тортур окупанти відвезли всіх трьох потерпілих до лісу у Капітолівці. Командир роти наказав своєму підлеглому на прізвисько «Удод» застрелити чоловіків. Експертизами встановлено, що двоє загиблих були вбиті пострілами з пістолета Макарова. Третього потерпілого окупанти забили до смерті.

 

Окупантів заочно повідомили про підозру за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 27, ч. 1, ч. 2 ст. 28, ч. 1, ч. 2 ст. 438 КК України).

 

Як відомо, Володимира Вакуленка вбили під час окупації Харківщини. Письменника викрали наприкінці березня.

 

Читайте також: Стежка, якою ти прямуєш до іншого світла. Чого нас навчив Володимир Вакуленко-К

 

Чільне фото: фейсбук Володимира Вакуленка