Артбуки

Видавництво «Родовід» взяло участь у найбільшій арт-конференції США

19.02.2025

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Українське мистецьке видавництво «Родовід» взяло участь у 113 щорічній конференція CAA (Coledge Art Assosiation), що відбулася в Нью-Йорку. Про це Читомо повідомили у видавництві.

У межах конференції відбулося понад 300 подій. Це одна з найбільших платформ для професіоналів у сфері мистецтва й важливий майданчик для співпраці між університетськими видавництвами, авторами та дистриб’юторами.

 

 

У коментарі Читомо засновниця і директорка видавництва Лідія Лихач розповіла, що конференція не лише про наукові панелі та дискусії — тут активно формується майбутнє арт-середовища. Аспіранти та студенти представляють свої дослідження, сподіваючись зацікавити викладачів, а в межах події відбуваються співбесіди на відкриті вакансії в університетах, коледжах, арт-журналах і музеях.

 

Особливе місце на CAA мають artist talks — зустрічі, де відомі мистецтвознавці або журналісти спілкуються з ключовими фігурами арт-сцени. Ці події збирають велику авдиторію і зазвичай проходять за підтримки провідних арт-фундацій.

 

Для видавництва «Родовід» це не перша участь у конференції – команда відвідувала захід ще з 2013 року. «Цього року вирішили повернутися, бо за останні роки ми разом з українським музеєм у Нью-Йорку видали чимало важливих каталогів англійською та українською мовами. Важливо було їх показати», – зазначає Лідія Лихач.

 

Щоразу видавництво бере участь спільно з українським Музеєм у Нью-Йорку. За словами видавчині, для музею це особлива реклама, адже більшість учасників САА всі вільні години «бігають» по музеях і виставках. «Думаю, впродовж конференції 80% відвідувачів дізналися про музей від нашого спільного стенду», — каже вона.

 

Важливим елементом конференції є книжковий ярмарок, який відкривається церемонією нагородження найкращих мистецьких видань року. Свого часу однією з таких нагород була відзначена книжка Мирослави Мудрак «Інсценізація українського авангарду 1910–1920 років», що принесло їй значну увагу міжнародної арт-спільноти.  «Щоб українське мистецтво стало ще більш видимим, потрібні більші ресурси, інформаційні кампанії, сувенірна продукція. Навіть просто переслати книжки з України – це великі витрати», – пояснює видавчиня.

 

За словами Лихач, CAA відіграє значну роль у міжнародній популяризації українського мистецтва. «Нам важливо бути там, бо такої щільної мистецької публіки більше ніде немає. І як на кожному базарі, важливо показати товар. Важливо, щоб книжки листали, щоб про них знали, як і про те, що Малевич чи Татлін народилися в Україні, що Екстер жила тут тридцять років», – пояснює вона і додає, що CAA — це ще й можливість розширити дистрибуцію українських мистецьких видань у США.

 

Вона наводить приклад: «Yale University Press оголосило, що останнього дня всі їхні видання, включно з каталогами найбільших американських музеїв (MET, Whitney), будуть безкоштовними – одна книжка в одні руки. Але потрібно було підписатися на їхній бюлетень і прийти о 9-й ранку. Я прийшла о 8:59, але книжки, яку хотіла, вже не було. Чи заховали, чи своїм дісталася, але кампанію вони провели чудово».

 

Щорічна конференція Coledge Art Assosiation (CAA) — найбільше зібрання мистецтвознавців, художників, дизайнерів, кураторів та професіоналів у сфері візуального мистецтва. Конференція об’єднує дослідників мистецтва, викладачів, аспірантів, студентів, бібліотекарів, авторів, музеї та галереї. В її межах проходять книжковий ярмарок і торгівельні події, де представлені найвідоміші університетські видавництва США, Канади, Великої Британії та Австралії.

 

113-та щорічна конференція CAA відбулася в нью-йоркському готелі Hilton Midtown, Нью-Йорк, 12-15 лютого 2025 року.

 

Нагадаємо, книжка «Алла Горська / Alla Horska» від видавництва «Родовід» увійшла у фінал конкурсу «Найкращий книжковий дизайн — 2024».

 

Читайте також: Про архітектуру, вишивку і повернення до джерел: 6 нових арткнижок

 

Чільне фото: фейсбук-сторінка конференції