Мінкульт

Видавці просять Мінкульт посприяти закупівлі книжок для бібліотек ЄС

10.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів звернулася до міністра культури Олександра Ткаченка з проханням посприяти закупівлі у бібліотеки ЄС книжок вітчизняних видавництв для українців за кордоном. Лист оприлюднили на сайті асоціації.

 

Зокрема, у заяві йдеться про те, що з початком війни діяльність українських видавництв та основної маси книготорговельних мереж була заблокована. А значна частина українців опинилася в евакуації в країнах ЄС і не має доступу до вітчизняної літератури.

 

«У цій ситуації нам здається доцільним звернення Міністерства культури та інформаційної політики України до споріднених міністерств країн ЄС із проханням вишукати кошти для закупівлі для наших співгромадян, що перебувають за кордоном, літератури вітчизняних видавництв із подальшим переданням її бібліотекам та забезпеченням доступу до неї українців», — повідомляється у листі.

 

При цьому наголошується, що за організацію збору книжок та їхньої доставки через кордон відповідатиме сама Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів.

 

В організації зазначили, що реалізація такої пропозиції забезпечить українцям за кордоном доступ до вітчизняної літератури, а самим видавництвам надасть певну матеріальну підтримку. А також стане джерелом додаткової інформації про Україну, її історію, культуру та освіту.

 

Нагадаємо, Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів звернулася до Міжнародної асоціації видавців з проханням підтримати найсуворіші санкції проти Росії.

 

Варто зазначити, що раніше українські видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», «Наш Формат», «КСД», «Ранок», Видавництво Старого Лева та «Смолоскип» перерахували кошти на потреби армії.