Террі Пратчетт

Вийдуть друком раніше неопубліковані оповідання Террі Пратчетта

10.07.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У вересні 2020 року опублікують збірку раніше невідомих ранніх оповідань культового британського письменника Террі Пратчетта. Про це повідомляє The Guardian. Там же можна прочитати одну з історій англійською.

До збірки «The Time-travelling Caveman» увійдуть оповідання про пригоди печерної людини, яка шукає дантиста; про валлійського пастуха, що знайшов могилу короля Артура; історія про спробу завоювання Британії тропнеціанцями та багато інших. Книжка має вийти у видавництві Puffin Books.

 

Повідомляється, що письменник працював над цими текстами тоді, коли був репортером.

 

У 2014 році частина цих оповідань вперше була перевидана в збірці «Dragons at Crumbling Castle», але до складу нового видання увійде остання порція оповідань з архіву письменника, які раніше не виходили книжкою.

 

Одне з оповідань, яке з’явиться у збірці, можна  прочитати англійською мовою на сайті The Guardian вже зараз.

 

Террі Пратчетт – один із найвідоміших у світі британських письменників у жанрі фентезі, автор сатиричного циклу «Дискосвіт», що об’єднує понад 40 книжок загальним накладом 50 млн примірників. У 13 років він опублікував своє перше оповідання «Бізнес-суперники» (The Hades Business) у шкільному журналі, а за два роки це ж оповідання — у журналі «Science Fantasy», за що отримав перший гонорар. Але справжній успіх прийшов до Пратчетта 1983-го року після публікації гумористичного фентезі-роману «Колір магії», з якого почався цикл бестселерів «Дискосвіт».

 

Твори письменника виходили українською мовою у видавництвах ВСЛ та KM Publishing.

 

Раніше повідомлялося, що за гумористичним фентезі Террі Пратчетта The Amazing Maurice and his Educated Rodents (Дивовижний моріс та його вчені гризуни) знімуть анімаційний фільм.

 

Як відомо, раніше невідоме оповідання американського класика та нобелівського лауреата Ернеста Гемінґвея нещодавно з’явилося у вільному доступі. 

 

Фото: Dominic Lipinski/PA