леонід Кучма

Вийшла нова версія книжки Кучми «Україна — не росія»

23.11.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Києві відбулася презентація книжки другого президента України Леоніда Кучми «Україна — не росія. Двадцять років потому». Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила прессекретарка Президентського фонду Леоніда Кучми «Україна» Дарка Оліфер.

Перше видання «Україна — не росія» видали у 2003 році. Книжка була націлена на росіян. 

 

«Автор прагнув на конкретних історичних прикладах пояснити насамперед росіянам, чому Україна — не росія і чому вони не мають жодного права втручатися в справи України та українського народу», — зазначила Дарка Оліфер.

 

«Там було саме те, що я писав для росіян. Коли ще вірив, що з ними можна якось нормально говорити, щось пояснювати їм. І тепер воно згоріло. Все. Саме тоді я ухвалив рішення перевидати книжку», — пояснив Леонід Кучма.

 

На презентації Кучма пояснив, що нова версія книжки — для українців: «Вона тепер не намагається нічого пояснювати чужим».

 

У книжці «Україна — не Росія. Двадцять років потому» автор скоротив і видалив деякі розділи, які втратили свою актуальність. Крім того, Кучма додав до кожного розділу свої міркування з 2023 року.

 

Він наголосив на тому, що з 2021 року путін став частіше вживати тезу «Україна — це анти-росія» та використовувати у пропаганді книжку Кучми.

 

«Показово, що формула “Україна — не росія” і досі впливає на російських можновладців так же недобре, як на чортів свята вода. Значить, вона має звучати далі, і звучати голосніше. Україна — не росія», — сказав Кучма.

 

 

Книжка вийшла друком у видавництві «Адеф-Україна». Її не будуть продавати, але планують викласти у мережу безоплатну електронну версію.

 

Нова книжка Леоніда Кучми про:

 

  • російські наративи щодо «укронацистів»;
  • росію і НАТО;
  • ракети, які Україна віддала росії;
  • претензії на острів Тузла;
  • ставлення Заходу до путіна;
  • ризики після Перемоги.

 

«Остаточне рішення щодо перевидання Кучма  ухвалив 14 січня 2023 року. Того дня російська ракета поцілила в житловий будинок в Дніпрі. На згарищі рятувальники знайшли книгу “Україна — не росія”, яка була частково понівечена пожежею», — повідомила Дарка Оліфер.

 

Того дня начальник оперативно-координаційного центру ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області Ігор Гетало зробив світлину з обпаленою книжкою. Це фото використали для обкладинки нової версії видання.

 

Як повідомлялося, у Великій Британії видали антологію українських авторів про війну Ukraine 22: Ukrainian Writers Respond to War, а у Фінляндії вийшла друком книжка журналіста й публіциста Сергія Руденка «Бій за Київ». 

 

Читайте також: Вахтанґ Кебуладзе — як пояснити світу, що таке Україна

 

Чільне фото: фейсбук Оліфер