арт-видання

Вийшов артбук про війну грибів, інспірований творчістю Нарбута

12.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

В Україні вийшов артбук «Війна грибів», присвячений творчості видатного українського графіка Георгія Нарбута. Про це повідомили у видавництві «Родовід».

Основою артбуку стали роботи українського художника Нікіти Кравцова, створені як омаж Нарбуту до 140-річчя від дня його народження, що відзначалось торік. Текст народної казки переклав та переосмислив письменник Андрій Курков. 

 

«Aрт-бук «Війна грибів» — це книга, у якій, попри її позірну простоту, багато шарів змісту. Метафоричною мовою вона розказує про конфлікт, базову для будь-якого людського колективу ситуацію», — пишуть про книжку у видавництві. 

 

Як зазначає видавництво, Кравцов, прагнув зберегти обкладинку Нарбута, повторити деякі його дизайни, але наповнити артбук передчуттям російської воєнної агресії, що розпочалась 24 лютого 2022 року. 

«Унікальний арт-бук — це вишуканий естетський омаж класикові українського мистецтва Георгію Нарбуту. Георгій Нарбут завершив малювати свою «Війну грибів» у квітні 1906-го, а видрукувано її 1909-го», — зазначають у «Родовід». 

 

Ідею своєї книжки Нікіта Кравцов придумав 2021-го, коли був залучений Наталею Гузенко-Будьє до проєкту вшанування Нарбута в Франції. Для «Війни грибів» Нікіта створив тридцять шість авторських малюнків. За своєю структурою нове видання майже один в один повторює нарбутівську книгу. 

«Але і тут є варіації, за якими цікаво простежити. Передусім абсолютно різниться естетика ілюстрацій. Кравцов працює в характерній для себе манері, у його малюнках значно більше уваги приділено тілесності. У цих роботах багато пустот, а в око впадає яскраве, підкреслено просте кольорове рішення, що базується на використанні контрастних, переважно відкритих барв», — пишуть у видавництві. 

 

Текст Андрія Куркова в арт-бук уписала майстриня каліграфії, художниця Вероніка Чебаник. Передмову до книжки написала Аліса Ложкіна.

 

Художник присвячує свою книгу батькові — Віталію Борисовичу Кравцову. Книжка вийшла французькою, українською та англійською мовами.

 

Крім того, 3 квітня в Українському музеї в Нью-Йорку відкрилась виставка «Війна грибів», до якої увійшли десять ілюстрацій Нікіти Кравцова з артбуку. 

«Війна грибів» — це українська народна казка. У ній розповідається про те, як гриб-боровик надумав з ягодами воювати.

 

Нікіта Кравцов — український художник, який зараз живе та працює у Парижі разом зі своєю дружиною Камій Саньє-Кравцовою.

 

Нагадаємо, що видавництво «Родовід» виклало у вільний доступ електронний примірник книжки «НАШ ГЕРБ. Українські символи від княжих часів до сьогодення».

 

Крім того, більше про постать Нарбута читайте у статті. 

 

Читайте також: Воля народам, воля людині: іконічні бандерівці й українська символіка у гравюрах Хасевича