арт-видання

У Великій Британії вийшла книжка про культурну спадщину України

30.10.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

В англійському видавництві Thames & Hudson вийшла книжка про культурну спадщину України Treasures of Ukraine: A Nation’s Cultural Heritage («Скарби України: культурна спадщина народу»). Про це дізналася журналістка Читомо. 

Передмову до видання написав Андрій Курков, співавторами стали: Андрій Пучков, Крістіан Раффенспергер, Діана Клочко, Максим Яременко, Аліса Ложкіна, Мирослава М. Мудрак, Олександр Соловйов. Укладачка Вікторія Бурлака. 

 

Видання це арткнига, що містить 220 ілюстрацій та 256 сторінок. 

 

«Ілюстрації демонструють усе: від скіфського золота, візантійських ікон і дерев’яних церков до золотокупольних соборів, шедеврів авангарду та політичного мистецтва після Помаранчевої революції, а також супроводжують тексти. Зразки народного мистецтва переплітають динамічний і незгасимий народний наратив України через книгу, надаючи візуальної фактури, а також відчуття живої історії нації», пишуть на сайті видавництва.

 

Усі виручені кошти з видання підуть до Українського PEN для допомоги українським авторам. 

 

 

Видання коштує 25.00 фунтів стерлінгів. Книжка є також і на Amazon. 

 

«”Скарби України” розповідає про мистецтво та спадщину України в той час, коли народ, культура, пам’ятки та твори мистецтва країни стикаються з нищенням і спустошенням. Створений у партнерстві з групою відомих художників, кураторів і критиків, цей архів архітектурних пам’яток і творів мистецтва сягає від доісторії до наших днів», пишуть на Amazon. 

 

Видавництво Thames & Hudson засноване у 1949 році.  Його назва пов’язує річки, що протікають через Лондон і Нью-Йорк, представлені на логотипі видавництва двома дельфінами, що символізують дружбу та розум: один обличчям на схід, інший на захід, що свідчить про зв’язок між Старим Світом і Новим.

 

Thames & Hudson публікує книжки з усіх напрямків візуальної творчості: мистецтва (образотворчого, прикладного, декоративного, виконавського), архітектури, дизайну, фотографії, моди, кіно та музики, а також археології, історії. 

 

Штаб-квартира видавництва розташована в Лондоні, а також має дочірню компанію в Нью-Йорку та дочірні компанії з продажу та дистрибуції в Гонконзі та Парижі. 

 

Нагадаємо, що у німецькому  видавництві Verlag Kiepenheuer & Witsch вийшла друком збірка німецькомовних есеїв Тетяни Малярчук «Розповідь продовжиться за мить, ми просто видихнемо» (“Gleich geht die Geschichte weiter, wir atmen nur aus”).

 

Читайте також: Вийшов артбук про війну грибів, інспірований творчістю Нарбута

 

Ілюстрації: Thames & Hudson