німеччина

У Німеччині вийшла друком збірка есеїв Тані Малярчук про Україну

07.10.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У німецькому  видавництві Verlag Kiepenheuer & Witsch вийшла друком збірка німецькомовних есеїв Тетяни Малярчук «Розповідь продовжиться за мить, ми просто видихнемо» (“Gleich geht die Geschichte weiter, wir atmen nur aus”). Про це авторка повідомила на своїй фейсбук-сторінці.

 

«Ці есеї — подарунок: вони відкривають вікно до розуміння того неймовірного, що зараз відбувається в Україні. Лавреатка премії Інґеборґ Бахманн Таня Малярчук у захопливій та аналітично гострій манері демонструє, що войовнича експансіоністська політика росії робить із країною та її народом. І не тільки з 2022 року, а вже понад десять років», — зазначають в анотації видання.

 

 

Видання містить низку німецькомовних есеїв, що датуються 2014-2022 роками, які письменниця писала для німецькомовних медіа. «Тексти датуються часом Майдану, який означав надію та пробудження для України, а також злочинну анексію Криму. Останні тексти реагують на те, що зараз відбувається щодня в Україні: боротьба за виживання, за власну гідність, історію та цілісність», — наголошують в анотації.

 

Книжка з’явилася в німецьких книгарнях 6 жовтня. Придбати її можна за €20 (₴735).

 

«Я тішуся, що збірка вийшла — болюча, смішна, наївна, політична еволюція мого сприйняття власної країни на відстані — вона теж солдатик цієї війни, якщо не куля, то патрончик, один з багатьох, які зараз ширяться світом», — зазначила Малярчук.

 

Як повідомлялося, Таня Малярчук стане кураторкою Мюнхенського літературного фестивалю-2022 з програмою «Форум».

 

Нагадаємо, в австрійському видавництві Passagen Verlag вийшла збірка українських есеїв про війну за 2014-2022 роки «Україно, моя любове. Голоси вільної нації» Ганни Гнедкової.

 

Фото: Таня Малярчук/Фейсбук, kiwi-verlag.de