Малярчук

Малярчук отримала премію Інґеборґ Бахманн

08.07.2018

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Українська письменниця Таня Малярчук стала переможницею конкурсу на німецькомовну літературну премію імені Інґеборґ Бахманн (Ingeborg-Bachmann-Preis). Про це повідомляється на сайті премії.

 

Таня Малярчук, запрошена на конкурс членом журі Штефаном Ґмюндером, отримала премію за оповідання «Жаби в морі» (Frösche im Meer). Її текст тематизує, на думку журі, брак інтересу молодого покоління до старших родичів, а також проблеми соціальної нерівності, ксенофобії та байдужості до природи в суспільстві.

 

Після вручення премії, письменниця зізналася, що перемога стала для неї великим шоком і подарунком, вона не знаходить слів для опису своїх відчуттів. Малярчук додала, що від початку було зрозуміло, яку історію вона напише на конкурс, адже тема біженців і покинутих людей надзвичайно її цікавить. Більше того: частково це – і її тема, адже вона сама емігрувала до Відня.

 

В ексклюзивному коментарі Читомо, Тетяна розповідала, що німецьку мову почала вивчати сім років тому. Раніше нею писала лише невеликі колонки на сайт газети Die Zeit, тому цей текст став її художнім дебютом.

 

Переможниця отримала приз у розмірі 25 тис. євро.

 

Крім цього повідомляється, що Deutschlandfunk-Preis (12,5 тис. євро) отримав німецький письменник Бов Б’єрґ (Bov Bjerg), Kelag-Preis (10 тис. євро) дісталася німецькій авторці турецького походження Озлем Оцгюл Дюндар (Özlem Özgül Dündar), 3sat-Preis (7,5 тис. євро) присудили швейцарській письменниці Анні Штерн (Anna Stern), приз глядацьких симпатій (5 тис. євро) отримала єдина австрійка, яка боролася цьогоріч за премію, Рафаела Едельбауер (Raphaela Edelbauer).

 

Премія імені Інґеборґ Бахманн (Ingeborg-Bachmann-Preis) заснована 1977 року на честь однієї із найзнаменитіших австрійських письменниць. Переможця визначають протягом триденних читань, які проходять у австрійському місті Клагенфурт-ам-Вертерзеє. Кожен із 7 членів журі подає по двох кандидатів на премію. Учасники читають німецькомовні тексти, які раніше не публікувалися.

 

Читайте також: Манґрові ліси земного раю: «MOX NOX» Тані Малярчук

 

Чільне зображення: bachmannpreis.orf.at