премія

Таня Малярчук претендуватиме на німецькомовну літературну премію

03.07.2018

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Українська письменниця Таня Малярчук братиме участь у конкурсі на німецькомовну літературну премію імені Інґеборґ Бахманн (Ingeborg-Bachmann-Preis). Про це авторка повідомила на своїй Facebook-сторінці.

 

Переможця визначать протягом триденних читань, які пройдуть у австрійському місті Клагенфурт-ам-Вертерзеє з 5 по 7 липня.

 

Кожен із 7 членів журі подали по двох кандидатів на премію. Учасники читатимуть німецькомовні тексти, які раніше не публікувалися. Кожна презентація триватиме близько 25 хвилин. Модератор представлятиме кожного учасника і керуватиме читаннями та дискусіями журі, а письменники повинні переконати журі і глядачів у якості своїх текстів. Передбачається, що читання дивитимуться у прямому ефірі 300 тис. осіб.

 

Переможця Ingeborg-Bachmann-Preis оголосять 8 липня.

 

Малярчук зізналася, що вперше читатиме не перекладений з української, а написаний німецькою художній текст.

 

В ексклюзивному коментарі Читомо, вона розповіла, що німецьку мову почала вивчати сім років тому. Раніше нею писала лише невеликі колонки на сайт газети Die Zeit, тому текст для конкурсу буде її художнім дебютом.

 

«Я написала оповідання (більше про нього поки що говорити не можна, хоча ідея перекласти його українською є) і надіслала члену журі, літературному критику Штефану Ґмюндеру. Таких текстів кожен член журі отримує близько 150. Це велика несподіванка і радість, що Штефан Ґмюндер обрав мене», – наголосила вона.

 

Премія імені Інґеборґ Бахманн (Ingeborg-Bachmann-Preis) заснована 1977 року на честь однієї із найзнаменитіших австрійських письменниць.

 

Переможець отримає приз у розмірі 25 тис. євро. Також цього року буде присуджено ще 5 нагород:

 

  • Deutschlandfunk-Preis (12,5 тис. євро)
  • Kelag-Preis (10 тис. євро)
  • 3sat-Preis (7,5 тис. євро)
  • BKS Bank-Publikumspreis (7 тис. євро)
  • Stadtschreiber-Stipendium der Stadt Klagenfurt (5 тис. євро, разом із призом глядацьких симпатій).

 

Читайте також: Манґрові ліси земного раю: «MOX NOX» Тані Малярчук

 

Чільне зображення: M. Stiller