міністр культури

Виконувачем обов’язків міністра культури став Ростислав Карандєєв

28.07.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Перший заступник міністра культури Ростислав Карандєєв тимчасово виконуватиме обов’язки міністра культури та інформаційної політики. Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук у своєму телеграм-каналі. 

Ростислав Карандєєв народився 22 червня 1972 у Києві.

 

З 15 липня 2020 року Ростислав Карандєєв — перший заступник міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка. З лютого по липень 2020 року є радником Керівника Офісу президента України.

 

Освіта:

 

  • 1993 — Київський національний університет імені Тараса Шевченка (за фахом «Фізика твердого тіла»);
  • 2002 — Київський національний університет імені Тараса Шевченка (за фахом «Правознавство»);
  • 2007 — докторантура Міжрегіональної академії управління персоналом (доктор філософії в галузі економіки).
  • 2019 — магістратура Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв (менеджмент соціокультурної діяльності).

 

З 1995 року працював в системі органів місцевого самоврядування Києва. З 1995 — головний спеціаліст інформаційно-аналітичного відділу, з червня 1996 — керівник пресслужби Київської міськдержадміністрації. З серпня 1998 — заступник голови Харківської райдержадміністрації Києва. З 2001 — заступник голови Дніпровської райдержадміністрації Києва. Депутат Київради II, III та IV скликань.

 

У період виборчої кампанії 1998 року був делегований політичним об’єднанням «Молода Україна» на посаду міністра молоді й спорту опозиційного Кабінету міністрів Юлії Тимошенко. У період з 2001 по 2004 роки був головою тієї ж партії.

 

За свою політичну карʼєру Карандєєв був начальником Головного управління з питань взаємодії з засобами масової інформації та зв’язків з громадськістю виконавчого органу Київської міської ради, головою Ради Фонду гуманітарних програм міста Києва, консультант аналітичного управління забезпечення діяльності Київського міського голови, начальник Головного управління по фізичній культурі та спорту Київської міської державної адміністрації за часів Олександра Омельченка. Під час президенства Януковича Карандєєв був головою ради Фонду гуманітарних програм (травень 2010 — березень 2014 років).

 

За даними програми «Наші гроші», у 2009 році Карандєєв виступив співзасновником політичної партії «Нова Україна» разом з власником торгової мережі «Фуршет» Ігорем Баленком. У 2010 році цю партію перейменували в «УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка»).

 

Ростиславу Карандєєву закидають:

 

  • захист Анатолія Сєрикова, відомого руйнацією українських культурологічних видань;
  • відсутність вжиття належних заходів для підтримки українських культурологічних видань;
  • непослідовність рішення щодо звільнення Максима Тимошенка з посади в.о. ректора НМАУ через півтора місяця після призначення і за півтора місяця до очікуваного конкурсу на цю посаду;
  • надмірно високу зарплатню на посаді державного секретаря Міністерства культури України — зокрема у грудні 2017 року — 111 964 гривень, у грудні 2018 року — 175 332 гривні, а в грудні 2019 року — 497 709 гривень (в чотири рази більше, ніж у міністра В. Бородянського).

 

Як повідомлялося, напередодні народні депутати Верховної Ради підтримали відставку Олександра Ткаченка з посади міністра культури та інформаційної політики. Раніше президент Володимир Зеленський попросив прем’єр-міністра Дениса Шмигаля розглянути заміну міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка.

 

Чільне фото: МКІП