премія

Винничук отримав відзнаку читачів польської премії Angelus

21.10.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Український письменник Юрій Винничук та його «Танго смерті» отримали відзнаку читацьких симпатій польської літературної нагороди Angelus. Про це повідомляється на сайті премії.

 

Польський переклад роману здійснив Богдан Задура, книжка вийшла у видавництві Kolegium Europy Wschodniej.

 

««Танго смерті» — дивовижна книжка. Коли я подумав, що більше не хочу читати чергову історію про Львів, що ідеалізує це місто та його мультикультуралізм, отримав цікаву, навіть захопливу історію. Польський читач отримує зовсім інший погляд на Львів і дуже сучасного Уельбекського героя», — заявив член журі Пьотр Шьлівінський.

 

Переможцем цього річного «Анґелуса» став болгарський письменник Ґеорґій Ґосподінов та його роман «Фізика смутку» (перекл.: Маґдалена Питлак, Wydawnictwo Literackie).

 

Як повідомляло Читомо, до фіналу цьогорічної премії потрапили 7 видань.

 

Літературна нагорода Центральної Європи Angelus  — літературна відзнака, яку вручають щороку, починаючи із 2006-го, за найкращу прозову книжку, опубліковану польською мовою минулого року. Організатором і фундатором відзнаки є місто Вроцлав. Лауреатом може стати письменник, що походить із Центральної Європи (Австрія, Албанія, Білорусь, Болгарія, Боснія і Герцеговина, Естонія, Латвія, Литва, Македонія, Молдова, Німеччина, Польща, Росія, Румунія, Сербія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Україна, Хорватія, Чехія, Чорногорія).

 

Премію вручають за найкращі прозові твори авторам, які у своїх текстах звертаються до найважливіших, найбільш актуальних тем сучасного світу, дають поштовх до міркувань і глибокого пізнання інших культур.

 

Нагородою є чек на 150 тис. злотих (понад 40 тис. доларів). і статуетка авторства вроцлавської різьбярки. Починаючи із 2009 року нагороджують також і перекладача книжки-лауреата. Якщо ж нагороду отримує польський письменник, журі обирає найкращого перекладача однієї з іноземних книжок.

 

Лауреатами премії ставали українські письменники: Юрій Андрухович (2006, Dwanaście kręgów, перекл. Катажина Котинська), Оксана Забужко (2013, Muzeum porzuconych sekretów, перекл. Катажина Котинська) та Сергій Жадан (2015, Mezopotamia, перекл. Міхаель Петрик і Адам Поморський).

 

Нагадаємо, що минулого року до фіналу премії Angelus потрапив Андрій Любка.

 

Переможцем минулого року став польський письменник Мацей Плаза.